Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Sladké bozky pod rozkvitnutou čerešňou: Prišiel máj, lásky čas!

Napísal na 30. apríla 2015

Kam sa pozrieš, tam je lááááska! Rozkvitnuté čerešne čakajú na prvomájové bozky všetkých (ne)zaľúbených párikov. Prišiel MÁJ, lásky čas. Májové zvyky siahajú pár stoviek rokov dozadu. Mládenci chodili vyťať do lesa najkrajší strom pre svoju milovanú, aby ho mohli postaviť pod jej balkón. Nám nenáročnejším postačí aj tá pusa…

 Už naše prastaré mamy hovorili o silných účinkoch bozku práve v tento magický dátum. Čerešňa, symbolizujúca pestrosť a plodnosť, má silnú a čarodejnícku moc. Tak vezmite svoju polovičku a vyliečte si lásku pod čerešňou! cer

Podľa tradícií sa prianie lásky napíše na papier a zakope sa pod čerešňu. Tá vám vaše prianie splní, ak aj druhá strana cíti to, čo vy, len sa nevie rozhodnúť. Má to však jeden háčik – na tom zakopanom papieri si musíte odsedieť celú noc a v prípade, že váš milovaný/-á už svoju spriazenú dušu má, mohli ste radšej pokojne spať.

V noci z 30. apríla na 1. mája by mali všetci mládenci postaviť máje pod oknami svojich vyvolených. Máj symbolizoval mužskú pohlavnú silu a jeho vztýčenie je prvok plodnosti. Na vrch mája sa vešal venček ako symbol ženskej pohlavnej sily, a vďaka tomuto spojeniu znázorňoval máj posvätné milovanie. Dnes sa máje stavajú v každom meste a je to každoročným folklórnym zvykom.

Fakulta masmediálnej komunikácie žije májom tiež a na tradície nezabúda. Lásku a milú atmosféru si nájdeme všetci medzi sebou, a to 5. mája v JAME.

Srdečne vás pozývajú  „Deti kvetov“ z Kabinetu eventov na Jamamáj: 

Text: Dominika Jurigová


Pokračovať v čítaní