Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina NERIEŠ a ich 10 MINÚT SLÁVY

Napísal na 24. októbra 2016

Rapovú skupinu DMS vám nemusíme špeciálne predstavovať. Separ, Dame a ich producent Smart sú známymi menami pre fanúšikov slovenského hip-hopu.
Čo vám však chceme predstaviť,
je nový track skupiny NERIEŠ, ktorý vznikol práve v spolupráci s DMS.
NERIEŠ

skupina NERIEŠ

Chalani z NERIEŠ, ktorí si svoju základňu fanúšikov získali najmä vďaka albumu MINIMAL, nahrávajú svoje skladby v štúdiu La Familia De Sangre.
Presne tu vznikla
aj spomínaná vec s názvom 10 MINÚT. Zaujímalo nás, prečo sa skupina Nerieš pustila do featuringu zrovna so skupinou DMS.
 
„Chalani z DMS chodievajú nahrávať k nám do štúdia a skladba bola nahratá ešte skôr, než sa to dohodlo. Čiže sme im to pustili a bola to vybavená vec.“
Mrzí nás, že sme rozpustili sny všetkým poslucháčom, ktorí si mysleli, že slovenskí rapperi tvoria texty k featuringom pri nedeľnom čaji o piatej.
Gabryell (rapper skupiny Nerieš) nás teda vyviedol z omylu a vysvetlil nám, že spočiatku mali nahratý track 10 MINÚT spolu so svojim kolegom Matejom S.
Až neskôr sa k ním pripojili, a svoje pasáže nahrali Separ a Dame.
Tí z vás, ktorí sledujete na Facebooku spomínané folklórne skupiny, ste vedeli , že rapperi chystajú spoločnú skladbu s oficiálnym videoklipom.
Vedeli ste tiež, že jej predstavenie je naplánované na uplynulú sobotu. Tak ako chalani vopred avizovali, pesnička sa na internete objavila ráno o 3:33 miestneho času.
Najskôr sme hľadali hlbší zámer ich rozhodnutia, navštívili sme niekoľko veštíc a volali aj do APPKSI (asociácie pre podprahové konanie slovenských interpretov).

Nikto nám však nedal odpoveď na otázku : „Prečo sa niekto rozhodne zverejniť videoklip pre fanúšikov o pol štvrtej ráno?“

14595605_1512387582124457_118049811057252284_n

Foto z nakrúcania videoklipu „10 minút“

 
Odpoveď nám dal rapper Gabryell : „Lebo nám j*be…“
My mu ďakujeme za úprimnosť, a tiež za rozsiahle vysvetlenie ich nevšednej pohnútky.
Vo videoklipe máte možnosť vidieť okrem rapperov, ktorí majú na svedomí 10 MINÚT, aj krásne ženy či vysedený kožený gauč. (https://www.youtube.com/watch?v=UzYk5wzLZIA
My sme si tam však všimli aj iné známe tváre zo slovenskej rapovej scény.
 
No v klipe sa objavili Strapo a aj Kali. Je to jednoduché – títo ľudia nám verili a pomáhali nám v časoch, keď o nás nikto netušil.
Máme im ešte dlho čo vracať. Majú na tom nie malú zásluhu, že sa nachádzame tam, kde sme teraz.“

Dobré vzťahy medzi spomínanými interpretmi potvrdzuje

12662616_184473665250693_8763707494260734286_n

Gabryell

aj niekoľko featuringov, ktoré ste mali možnosť počuť a vďaka vydareným videoklipom aj vidieť. Tieň, Zlý príklad, či Panická porucha sú mená známych skladieb, ktoré sa objavili v playliste každého poslucháča „nášho“ rapu. Ak ste teda premýšlali, prečo má Nerieš skladby s Kalim či Strapom, teraz to už viete. Pretože boli kamošmi skôr,

 

než ste sa rozhodli zaradiť formáciu Nerieš medzi vašich obľúbených interpretov.