Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rádiorallye mieri do Trnavy!

Napísal na 29. marca 2014

Rozhlasové talenty z rôznych kútov Slovenska sa zídu už na 10. ročníku súťažnej prehliadky tvorby internátnych rozhlasových štúdií, školských a univerzitných klubov a krúžkov – RádioRallye 2014. Súťaže sa zúčastní aj naše študentské Rádio AETTER, ktoré tento rok súťaž spoluorganizuje. Ďalšími organizátormi sú: Asociácia členov a sympatizantov IRŠ, Slovenská spoločnosť elektronikov, RTVS a Rádio FM.  Akcia sa uskutoční od štvrtka 10. apríla do nedele 13. apríla. Prvý deň spočíva v odposluchu prihlásených nahrávok. Nahrávky sú rozdelené do dvanástich kategórií: reklamy a upútavky, rozhlasové hry, reportáže, hudobné záznamy, zvučky, jingle, LIVE vysielanie, fonorallye – súťaž v pohotovosti, a pod.

„Je to pre nás veľká výzva organizovať niečo také, ale pevne verím v kvalitu nášho organizačného tímu a ľudí v ňom. V Trnave sa táto súťaž uskutoční prvýkrát, preto dúfam, že všetci zúčastnení si odnesú kopec zážitkov z tohto podujatia, ako to bývalo doteraz aj v iných mestách,“ hovorí o príprave jeden z organizátorov Andrej Brník.

radi_rallye

Zaujímavým hosťom RádioRallye 2014 bude tento rok riaditeľ Slovenského ochranného zväzu autorského (SOZA) Anton Popovič. Porozpráva o tom, ako táto inštitúcia funguje, vysvetlí určité okruhy tém z oblasti autorského práva. Niemenej dôležité pre zúčastnených budú pripravené workshopy. Workshopy budú pod vedením Ľuboša Kasalu (RTVS), Eriky Slanej (Jemné Melódie) a Martina Chynoranského (Jemné Melódie), Jakuba Gabriela (RTVS), Martina Cifríka (RTVS), Daniela Gašpierika, Andrey Bugošovej a Mima Ambróza (FUN rádio).

„Držím palce nášmu rádiu Aetter, aby sme boli tento ročník čo najúspešnejší a ukázali naše kvality,“ dodal na záver Andrej. Tešíme sa na všetkých účastníkov. Termín súťaže sa totiž už neodvratne blíži.

Autor: Maroš Čeklovský


Pokračovať v čítaní