Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozvánky na 22.-25. apríla

Napísal na 22. apríla 2013

calendar1Pre filmových nadšencov máme dobrú správu! Už tento pondelok si budú môcť vychutnať filmy na ďalšej Insomnii. Tentokrát bude v malom kine v sutteréne na Skladovej od 19:00 premietnutá legendárna sci-fi trilógia Návrat do budúcnosti od amerického režiséra Roberta Zemeckisa. Samozrejme, pre všetkých fajnšmekrov sú filmy pripravené v pôvodnom znení s titulkami. V Univerzitnej knižnici UCM sa v utorok o 10:00 bude konať beseda a prezentácia knihy „Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť“. Autorom tejto knihy je Karol Lovaš, bývalý novinár a redaktor rádia Twist, básnik a katolícky kňaz vystupujúci pod pseudonymom Brat Šavol. Súčasťou podujatia bude predaj kníh a autogramiáda.


Zábavychtiví študenti FMK pre vás na utorok pripravili výber toho najlepšieho z najhoršieho. Že ste o tom ešte nepočuli? Počas Večera hudobných (s)hitov totiž v trnavskom ArtKlube odznejú najslávnejšie hity od Backstreet Boys, Briney Spears či Justina Biebera, ale i slovenských a českých „hviezd“. Do tanca bude hrať DJ Gonzo. Nebudú chýbať ani súťaže o originálne tematické ceny ako sú CD, kazety či plagáty vašich „obľúbencov“. Vstupné symbolické 1€.


„218,5 vecí, čo chýbajú slovenskému dizajnu“. Heslo, ktoré bude predmetom prednášky s Martinom Jenčom, kreatívnym riaditeľom a spolumajiteľom kreatívneho štúdia Milk. Jeho tím už niekoľko rokov pripravuje okrem iného napríklad kampaň pre festival Pohoda, vytvorili vizuálny koncept RTVS, či kreatívny koncept Bar Magazinu. Viac sa dozviete v stredu od 12:00 v BM 338 na Skladovej.


Výnimočný hudobný zážitok vás čaká vo štvrtok od 20:00 v trnavskej Malej Synagóge – Max galery. V rámci svojho svetového turné navštívia Trnavu skvelí muzikanti, konkrétne koncertná umelkyňa Megitza uznávaná v USA, Európe, Japonsku a Andreas Kapsalis, skladateľ a virtuóz akustickej gitary z USA. Duet Megitza a Andreas Kapsalis je muzikantská poklona tradíciám v originálnych piesňach a kompozíciách inšpirovaná hudbou balkánskou, rómskou, slovanskou premiešaná jazzom, swingom a okorenená multikutúrnym prostredím muzikantského sveta v Chicagu. Určite sa oplatí prísť.

Text: Barbora Vargová


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com