Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

POHODA sa blíži

Napísal na 29. marca 2012

TRENČÍN. Už menej ako 100 dní ostáva do začiatku najväčšieho festivalového sviatku na Slovensku. V poradí už 16. ročník Bažant Pohody sa už tradične uskutoční na trenčianskom letisku a to v termíne od 5. do 7. júla. Najväčší a najpopulárnejší slovenský festival neostal bez povšimnutia ani v zahraničí.

Minuloročná Pohoda získala v prestížnom anglickom hodnotení 9 z 10 bodov (pričom 10 nedostal žiadny festival) a zaradila sa tak medzi najlepšie európske festivaly.,,Čistá, priateľská a lacná – Pohoda je západoeurópsky festival za východoeurópske ceny, ktorá sa tento rok po pätnástich rokoch existencie, zaradila medzi to najlepšie čo máme. Pohoda 2012 si zaslúži vašu pozornosť“.
Tento multikultúrny festival má aj tento rok pripravenú bohatú nádielku. Hlavným ťahákom 16. ročníka bude najoceňovanejšia britská skupina- Kasabian. Medzi interpretov, ktorí potvrdili svoju účasť patrí tiež Lou Reed, Emiliana Torrini, Bat for Lashes, Anna Calvi taktiež britské kapely ako The Kooks, Elbow, The Horrors, Two Door Cinema Club. Hip-hopovú scénu oživia mená ako Public Enemy a mnoho ďalších interpretov zo zahraničnej ale aj domácej scény.

Otvárací večer bude venovaný Václavovi Havlovi. Vystúpi na ňom Lou Reed, ktorý patrí medzi najuznávanejších priekopníkov rocku. Spolu s ním v tento večer vystúpi aj legenda českého undergroundu The Plastic People of The Universe. Riaditeľ festivalu Michal Kaščák prezradil, že Reed bol s Václavom Havlom priatelia a medzi Plastikmi bol niečím ako nehrajúci člen.,,Aj vďaka ľuďom ako Václav Havel môžu existovať slobodné festivaly ako je ten náš, sloboda nie je samozrejmosťou. Sme presvedčení, že toto spojenie bude parádnou oslavou a páčilo by sa aj Havlovi.“
Za prvých 69 dni predpredaja bolo predaných viac než 9 000 lístkov. Kapacita festivalu je tak ako minulý rok limitovaná na 30 000 ľudí. V súčasnosti je výška trojdňovej permanentky 85 eur. Cena na mieste bude 99 eur.

Tetx: Heike Ivanicová, Foto: www.pohodafestival.sk, Katarína Ácelová


Pokračovať v čítaní