Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Mohla by nám závidieť nejedna televízia

Napísal na 29. marca 2012

TRNAVA, Skladová.
V stredu 28. marca fakulta masmediálnej komunikácie oficiálne otvorila nové multimediálne HD štúdio. Toto štúdio je vybavené najmodernejšou technológiou spomedzi slovenských univerzít  a študentom FMK bude slúžiť na praktické účely.

Študenti už nemusia chodiť na exkurzie do televízií, aby videli s akou technikou pracujú televízne štáby. Oddnes môže fakulta využívať svoje vlastné štúdio s najšpičkovejšou technikou a najmodernejším vybavením. HD štúdio je plne digitálne a skladá sa z dvoch častí, stabilnej a prenosnej časti. Jeho súčasťou je samostatná réžia, vysielacie štúdio, vysielacie pracovisko, šesť strižní, hlásateľňa, jazykové laboratórium a veľká špecializovaná počítačová miestnosť.

Na tlačovej konferencii pre novinárov, ktorá sa začala o 12:15 hod. sa zúčastnili okrem dekanky FMK Dany Petranovej, rektora UCM Jozefa Matúša aj projektoví manažéri, ktorí sa o celý projekt starali od plánov až po realizáciu „V prvom rade nám ide o to, aby sa zabezpečila výučba už existujúcich predmetov, to znamená aby sa skvalitnilo štúdium. Druhým účelom je tvorba televíznych, rozhlasových či zvukových výstupov, ďalej je to spolupráca s médiami, s ktorými sme schopní spolupracovať tak,  aby aj oni mali neskôr záujem o našich študentov a ich diela,“ vyjadrila sa dekanka.

Po diskusii sa  všetci prítomní presunuli priamo do HD štúdia, kde pani dekanka spolu s pánom rektorom slávnostne prestrihli filmovú pásku na znak otvorenia nových priestorov. Zakrátko mal každý účastník možnosť prezrieť si jednotlivé miestnosti štúdia, kde študenti pod vedením Mareka Šimončiča a Dušana Blahúta fingovali výrobu rôznych televíznych programov. Dnešné slávnostné otvorenie odštartovalo začiatok HD štúdia a študenti FMK sa môžu plne realizovať na svojich projektoch.

[nggallery id=11]

Text: Karin Kubíková
Foto: Kristína Pomsárová

Multimediálne laboratórium – HD štúdio na FMK UCM v Trnave bolo vybudované v rámci projektu „Rozvoj informačno-komunikačných technológií na UCM v Trnave“ ITMS 26250120007 aspolufinancovaného zo štrukturálnych fondov Európske únie prostredníctvom Agentúry ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v Operačnom programe Výskum a vývoj 5.1/01.

„Podporujeme výskumné aktivity na Slovensku“

„Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov ES“


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

POHODA sa blíži


Náhľad