Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pár dôvodov, prečo sa tešiť na rok 2014 (Trailer na Špinavý trik, pokračovanie 300 a vojnového „Na život a na smrť)

Napísal na 8. decembra 2013

Blíži sa koniec roka a s ním aj obavy o stav kinematografie v Hollywoode. V druhej časti nášho článku sa vás opäť budeme snažiť presvedčiť o tom, že aj na budúci rok sa oplatí zavítať do kina.

 

 

Špinavý trikamerican-hustle-poster-2

 

V našich kinách: 23.1.2014
Dráma / Thriller / Historický

 

Hviezdne obsadenie a zaujímavú zápletku sľubuje nová snímka režiséra Davida O. Rusella, ktorý stál minulý rok za Terapiou láskou. Na pomoc si z tohto filmu prizval oscarovú Jennifer Lawrence (séria Hry o život), Bradleyho Coopera (séria Vo štvorici po opici) a Roberta De Nira (škoda písať filmy, jeho pozná každý). Aby toho nebolo málo, z Fightera, ktorého takisto režíroval, si vzal výpomoc v podobe Amy Adams (Muž z ocele) a Christiana Balea (posledná séria o Batmanovi, Equilibrium). Práve posledný menovaný je podozrivý z toho, že na seba strhne všetku pozornosť, tak ako to bolo v poslednom spoločnom projekte, kde napriek vedľajšej úlohe zažiaril tak, že „schytal“ Oscara aj Zlatý Glóbus.
Špinavý trik (American Hustle) je príbeh o kriminálnikoch. Inšpirovaný je skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a vyvrcholili veľkým škandálom. Prvé projekcie s ukážkami z filmu vyvolali pozitívne ohlasy a zdá sa, že Rusell sa dočká ďalšej účasti na najprestížnejších filmových galavečeroch.

300: Vzostup ríše

Rodrigo-Santoro-in-300-Rise-of-An-Empire-2014-Movie-Poster-650x966
V našich kinách: 6.3.2013

Akčný/Dráma
Pamätáte si na to, ako v roku 2006 ovládol kiná príbeh o húževnatých bojovníkoch, ktorí bojovali pri Thermopylách a viedol ich statočný Leonidas? Ako sa bránili armáde kráľa Xerxesa napriek početnej nevýhode? Ako pochmúrny, drsný a epický tento film bol? A teraz sa dočká pokračovania.
To najdôležitejšie sa tentoraz odohrá na mori. Bitka o zjednotenie Grécka zmení priebeh vojny. A vedená bude proti Xerxesovi, ktorého si opäť zahrá Rodrigo Santoro.

Na život a na smrťo-LONE-SURVIVOR-TRAILER-570

V našich kinách: 13.2.2014
Akčný/Dráma/ Thriller/ Vojnový
Skutočný príbeh o štyroch amerických vojakoch. Ich úlohou bolo zajať vodcu Talibanu Ahmada Shana v rámci Operácie Red Wings. Pri obyčajnej prieskumnej misii zajali niekoľko afgánskych pastierov. Po rozhovore ich pustili, tí ich však prezradili bojovníkom Talibanu, ktorí s nimi nemali zľutovanie…
V hlavnej úlohe sa objaví Mark Wahlberg (Macík, 2 guns) a režijne má snímku na starosti Peter Berg (Kráľovstvo, Bojová loď).

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní