Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Čo možno (ne)viete o najhranejšej skladbe Vianoc?

Napísal na 8. decembra 2013

Nepochybne všetci poznáme pieseň Last Christmas. Počujeme ju každé Vianoce už niekoľko rokov. Je to taká vianočná klasika, ktorá nebrnká na „nervy“ ako dnešné novšie piesne.

Skladba Last Christmas, ktorú máme všetci radi, je od skupiny WHAM! Skupina, ktorá sa skladala z popového dua Georga Michala a Andrew Ridgeleya, sa preslávila hlavne hitmi Wake Me Up Before You Go-GO  a už spomínaným Last Christmas. Najväčšiu slávu zažívali počas rokov 1981 až 1986.

Autorom jednej z najznámejších skladieb osemdesiatych rokov je George Michael. Oficiálne platí jeho meno. O autorstve tejto sklady boli spory, keď George Michael po jej uvedení na hudobný trh musel čeliť žalobe z plagiátorstva inej piesne (Can´t Smile Without You). Túto pieseň napísal Barry Manilow. Títo dvaja úspešní hudobníci sa nakoniec dohodli na mimosúdnom vyrovnaní.  Ani po všetkých právnych naťahovaniach popularita tejto piesne neklesla. Naopak, stále sa teší vysokej počúvanosti a úspechu.

V súčasnosti môže videoklip pôsobiť trochu ako paradox.  Nakoľko v tej dobe, keď táto skladba vznikla, mal George Michael priateľku. Dnes je svetu známe, že George je homosexuál a svoju orientáciu verejne prezentuje.

Pôvodné meno Georga Michaela je Georgios Kyriacos Panagiotou. Narodil sa 25. júna 1963 v Londýne. Od roku 1987 ho môžeme vidieť ako sólistu v hudobnom priemysle.

Autor: Dominika Klačanská


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com