Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Je krajina piva a hradov pre teba to pravé orechové?

Napísal na 23. októbra 2018

Bianka Francistyová sa vo svojej šou na Aetteri venovala menej tradičnej dovolenkovej destinácii. Je Nemecko aj pre teba krajinou, ktorú sa oplatí navštíviť?


Image result for brandenburská brána

Branderburská brána patrí k najväčším nemeckým pamiatkam. Zdroj: Ara.cz

Pri pomyslení na Nemecko sa nám mnohým ako prvé vybavia pivo a praclíky. Táto krajina však skrýva viac než tieto pochutiny. K štátu prirodzene patrí aj jazyk a nemčina nám „ne-Nemcom“ neznie práve priateľsky. Faktom však je, že nemčina je materinským jazykom najväčšieho počtu Európanov. Sem prirodzene spadajú aj Švajčiari, Luxemburčania, Rakúšania a obyvatelia Lichtenštajnska.

Čo možno nenapadne úplne každému, ale skúsenému cestovateľovi isto áno, je architektúra krajiny. Nemecko je priam zlatou baňou na krásne veľkolepé stavby, ktoré dýchajú históriou a príbehmi z minulosti. Berlínska Branderurská brána je symbolom rozdelenia a neskoršieho zjednotenia mesta. Tento pamätník priláka až milión ľudí ročne. Navštíviš ju aj ty?

Neďaleko hlavného mesta sa nachádzajú Drážďany, mesto poznačené vojnou. Kto by povedal, že práve v tomto meste sa nachádza viac mostov než v Benátkach? Viac než 310 mostov sa síce nedá navštíviť za 1 deň, ale vidieť ich sa rozhodne oplatí.

Mníchovské októbrové festivaly piva síce nie sú pre každého, ale milovníci piva si prídu na svoje. Nemecko má proste z každého rožku trošku, preto porozmýšľajte, či nedáte šancu práve tejto krajine pri svojom najbližšom výlete!

Image result for oktoberfest

Mníchovský Oktoberfest je najväčším pivným festivalom na svete s vyše 200-ročnou tradíciou. Zdroj: Wikimedia.org

Zdroje: Wikimedia, Ara.cz