Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Noví moderátori pokorili pevnosť Aetter

Napísal na 18. októbra 2017

Bol pondelok. Začiatok ďalšieho pracovného týždňa. Slnko už zapadlo aj za poslednú kostolnú vežu v Trnave a pani vrátnička na Skladovej práve v tej chvíli odovzdala kľúče od štúdia Aetteru jednému zo stálych moderátorov.

“Čo to tu budete robiť?”„Nechajte sa prekvapiť milá pani, toto je prísne tajná záležitosť.“ Odpovedala Viky a zamierila do strižne. Medzitým sa začali na chodbe pred rádiom hemžiť mladí, nádejní moderátori, ktorí uspeli pred týždňom na konkurze. Vedeli, že ich dnes čaká teambulding s novými kolegami, nevedeli však, čo dnes zažijú.

Teambuilding rádia Aetter

Krátko pred ôsmou večer praskal Aetter vo švíkoch. Chodba plná študentov, jedla a smiechu naznačovala, že dnes bude veselo.

Stále však nad ich hlavami poletoval otáznik. “Čo sa tu bude dnes, pre Kristové slúchadlá odohrávať?”

A POTOM TO PRIŠLO…. “O 20:00 vás od mikrofónu zdraví Viky Chovancová s pirátskym vysielaním.” Počuli to všetci, len nie ľudia na chodbe. Vedúci vysielania Mirco poprepájal káble tak šikovne, že vysielanie si nemohol naladiť nikto na teambuildingu. A dobre urobil.

36 (slovom tridsaťšesť) nádejných moderátorov čakala skúška ohňom.

Peter Kováčik – Pakľúč večera odprevádzal v trojiciach do štúdia budúcich kolegov s úsmevom. Dobre si pamätal na mravce v žalúdku z pred dvoch rokov, kedy ho na jeho prvom teambuidingu posadili za mirkofón.

Noví Aetteráci zasadli do moderátorských kresiel a čakali na znamenie. Červené svetlo pri mixovom pulte znamenalo, že sa práve ocitli v živom vysielaní. Stres, panika a ani mokré dlane ich neodradili od ich cieľa

POKORIŤ PEVNOSŤ AETTER

Po hlasovej rozcvičke v živom vstupe prišla úloha, ktorá ich mohla posunúť až do finále Pevnosti Aetter. Všeobecný prehľad vrámci hudobnej tvorby je základným pilierom každého dobrého moderátora. Nevieme komu patrí tento výrok, ale určite má niečo do seba. Rozhodli sme sa ho preto aplikovať na nádejných moderátorov a pripravili si pre nich špeciálny kvíz. Ale ten už počujete sami 🙂 

Štúdio rádia Aetter

Celý teambulding spojený s pirátskym vysielaním by sa nikdy nezrealizoval, keby nad celou akciou nedržal ochrannú ruku vedúci vysielania Mirco:

“ Bolo to prvé pirátske vysielanie naživo. Myslím si, že sme to zvládli, pretože ohlasy novopečených moderátorov boli skvelé. 🙂 Spoločnými silami sme spolu so staršími kolegami vytvorili rodinnú atmosféru, a sme presvedčení, že potrvá až do konca vysielacieho obdobia.“ 

 

Na chodbe pred rádiom Aetter sa však objavili aj „staré“ známe tváre študentského vysielania.

,,Do nového akademického roka nastúpil silný ročník. S istotou môžem tvrdiť, že rádio Aetter je posilnené novou krvou, tešíme sa na spoluprácu s aktívnymi a kreatívnymi študentami. Zapálení sú, tak uvidíme, čo to rozdúcha. 🙂 Teambuilding a ,,krst ohňom“ zvládli na jednotku, sú šikovní a pochopili, že Aetter je rodina. My sme šťastní, že do nej chcú patriť, len tak ďalej!“ Povedala pre web rádia Aetter bývalá moderátorka Lenka, ktorej vysokoškolské časy strávené v štúdiu veľmi chýbajú.

 

 

Bol pondelok. Začiatok nového pracovného týždňa. Niečo tu však nesedelo. Mohol to byť najdokonalejší štart vysielania v zimnom semestri. Skoro aj bol, ale medzi nami chýbal otec toho celého, prečo sa oplatí na tejto fakulte študovať. Andrej Brník. Hlava rádia Aetter nás počas celej pirátskej šou počúvala a posielala podporu. ĎAKUJEME TI. A vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili a nebáli sa ukázať talent ďakujeme miliónkrát.

VÁŠ AETTER.SK


Pokračovať v čítaní