Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Filmový svet nespí ani počas korony. Nové filmy, ktoré si užijete ešte tento rok

Napísal na 15. novembra 2020

Filmové premiéry sa stále odsúvajú na neskôr. Filmoví nadšenci sú tak odkázaní na streamovacie platformy ako Netflix, HBO GO, Hulu, Amazon Prime či Disney+. Ktoré nové filmy nás teda potešia ešte tento rok?

Filmový november a december nám ponúknu mnoho výborných snímok z rôznych žánrov. Na svoje si prídu predovšetkým milovníci drámy, komédie, dokumentov alebo sci-fi. V koncoročnom výbere filmov prevláda jednoznačne spoločnosť Netflix, ktorá si pre nás pripravila hneď niekoľko noviniek. Tešiť sa môžeme aj na vynikajúce herecké obsadenia.

The Life Ahead (Netflix) – 13.11.

The Life Ahead je dráma, v ktorej zažiari jedna z legiend nielen talianskej kinematografie – Sophia Loren. V tomto filme stvárni ženu, ktorá prežila Holokaust. Jej život sa však úplne zmení po tom, ako sa ujme 12-ročného chlapca, ktorý sa ju predtým pokúsil okradnúť.

Sophia si presne pred 60 rokmi zahrala vo filme Two Women, za ktorý získala aj Oscara. Snímku vtedy produkoval jej dnes už zosnulý manžel Carlo Pinto. Réžie sa síce tentokrát ujal jej syn Edoardo Pinto, ale oscarové ambície sa nemenia.

I am Greta (Hulu) – 13.11.

Ako názov predznamenáva, ide o dokument o švédskej environmentálnej aktivistke Grete Thunberg. Vo filme uvidíme jej aktivistické začiatky a vývoj jej života od transparentov pred parlamentom vo Švédsku až po prejavy na pôde OSN. Snímka tiež prinesie mnoho zaujímavých rozhovorov Grety s významnými ľuďmi na tému klimatických zmien.

Mladá Švédka už vo svojom živote dokázala viac ako dosť. Predovšetkým čo sa týka životného prostredia. Na dokument sa nielen kvôli tomu teší mnoho nedočkavých divákov na celom svete. Nadšenie podporil najmä veľký úspech na filmovom festivale v Benátkach.

Hillbilly Elegy (Netflix) – 24.11.

V tejto dráme je hlavnou témou hľadanie alebo skúmanie amerického sna. Tvorcovia film nakrútili na základe spomienok študenta prestížnej univerzity Yale. Ten sa vracia z univerzity do svojho domova v malom mestečku a spomína na vzťah s matkou či výchovu starej mamy.

V snímke od režiséra Rona Howarda (Apollo 13, Solo: A Star Wars Story, Čistá duša) účinkuje viacero oscarových držiteľov. Nebude tak núdza o kvalitné herecké výkony.

The Christmas Chronicles 2 (Netflix) – 25.11.

V našom zozname filmov nemôže chýbať ani vianočná komédia. Na obrazovkách budeme môcť opäť zahliadnuť hereckú dvojicu Goldie Hawn a Kurt Russell. Teraz už dospievajúca Kate, ktorá je nešťastná z nového vzťahu svojej mamy, utečie a pristane na severnom póle, kde nezbedný škriatok plánuje zrušenie Vianoc.

Druhá časť The Christmas Chronicles prinesie tú pravú sviatočnú atmosféru i do vášho príbytku. Prvú časť viacerí odborníci označujú za jeden z najlepších filmov od Netflixu, a tak dúfame, že rovnako nesklame ani pokračovanie.

Mank (Netflix) – 4.12.

Milovníci čiernobieleho filmu si prídu na svoje v životopisnej dráme od režiséra Davida Finchera. Snímka Mank sleduje život scenáristu Hermana J. Mankiewicza a jeho zúfalé pokusy o dokončenie scenára k slávnemu filmu Citizen Kane.

Taktiež zachytáva jeho produkciu, ktorá bola viac ako búrlivá. Vo Fincherovej dráme zahviezdia známe mená ako Lily Collins, Amanda Seyfried a Gary Oldman. Preto sa máme na čo tešiť.

The Prom (Netflix) – 11.12.

The Prom prináša jedno z najlepších hereckých obsadení, ktoré sme kedy Netflixe videli. Vo filme uvidíme mnohé známe tváre ako Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Kerry Washington, Jo Ellen Pelman, Keegan-Michael Key a Andrew Rannells. Pre mnohých to však bude tento rok jediný ,,Prom“, ktorého sa budú môcť zúčastniť.

Muzikálová komédia Ryana Murphyho je založená broadwayskom muzikáli o stredoškoláčke, ktorá chce zobrať na ples svoju priateľku. Jej požiadavku však prijíma spoločnosť s veľkou nevôľou. Avšak podporu jej prejavia divadelné osobnosti.

Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – 18.12.

Najočakávanejší film decembra 2020 nabral ešte na dôležitosti vzhľadom k predčasnej smrti jednej z jeho hlavných hviezd, Chadwicka Bosemana. Ide o adaptáciu oceňovanej hry Augusta Wilsona z roku 1984.

Táto dramatická snímka sa odohráva v Chicagu v 20. rokoch minulého storočia. Približuje nám život speváčky Ma Rainey (Viola Davis), ktorú považujeme za matku blues. Film vykresľuje hlavne napätie medzi speváčkou a jej manažmentom.

Midnight Sky (Netflix) – 23.12.

Jedným z titulov, ktoré uzatvárajú silnú filmovú zostavu Netflixu na rok 2020, je Midnight Sky. Ten kombinuje veľký rozpočet s hviezdnym obsadením „do must-watch“. Hviezdny lineup pre tento film zahŕňa Felicity Jones, George Clooney, Sophie Rundle a Kyle Chandler.

Midnight Sky je sci-fi dráma, v ktorej sa Clooney okrem hlavnej úlohy ujal aj režisérskeho postu. V úlohe vedca, ktorý pracuje sám v Arktíde, sa pokúša informovať vesmírnu posádku o katastrofickej deštrukcii Zeme a tak zabrániť ich návratu späť.

Soul (Disney+) – 25.12.

Film od Pixar Animation Studios je existenčný kreslený film, v ktorom učiteľ stredoškolskej kapely (hlas Jamie Foxx), sníva o tom, že sa stane jazzovým interpretom.

Pred svojím veľkým vystúpením sa však dostane do nehody, ktorá spôsobí, že jeho duša sa oddelí od jeho tela. Musí sa dať dokopy s 22-kou (hlas Tina Fey) a vrátiť svoju dušu späť do svojho tela na Zemi skôr ako bude príliš neskoro.

Zdroj: YouTube, variety.com, whats-on-netflix.com, refresher.sk, aktuality.sk


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár