Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Filmový svet nespí ani počas korony. Nové filmy, ktoré si užijete ešte tento rok

Napísal na 15. novembra 2020

Filmové premiéry sa stále odsúvajú na neskôr. Filmoví nadšenci sú tak odkázaní na streamovacie platformy ako Netflix, HBO GO, Hulu, Amazon Prime či Disney+. Ktoré nové filmy nás teda potešia ešte tento rok?

Filmový november a december nám ponúknu mnoho výborných snímok z rôznych žánrov. Na svoje si prídu predovšetkým milovníci drámy, komédie, dokumentov alebo sci-fi. V koncoročnom výbere filmov prevláda jednoznačne spoločnosť Netflix, ktorá si pre nás pripravila hneď niekoľko noviniek. Tešiť sa môžeme aj na vynikajúce herecké obsadenia.

The Life Ahead (Netflix) – 13.11.

The Life Ahead je dráma, v ktorej zažiari jedna z legiend nielen talianskej kinematografie – Sophia Loren. V tomto filme stvárni ženu, ktorá prežila Holokaust. Jej život sa však úplne zmení po tom, ako sa ujme 12-ročného chlapca, ktorý sa ju predtým pokúsil okradnúť.

Sophia si presne pred 60 rokmi zahrala vo filme Two Women, za ktorý získala aj Oscara. Snímku vtedy produkoval jej dnes už zosnulý manžel Carlo Pinto. Réžie sa síce tentokrát ujal jej syn Edoardo Pinto, ale oscarové ambície sa nemenia.

I am Greta (Hulu) – 13.11.

Ako názov predznamenáva, ide o dokument o švédskej environmentálnej aktivistke Grete Thunberg. Vo filme uvidíme jej aktivistické začiatky a vývoj jej života od transparentov pred parlamentom vo Švédsku až po prejavy na pôde OSN. Snímka tiež prinesie mnoho zaujímavých rozhovorov Grety s významnými ľuďmi na tému klimatických zmien.

Mladá Švédka už vo svojom živote dokázala viac ako dosť. Predovšetkým čo sa týka životného prostredia. Na dokument sa nielen kvôli tomu teší mnoho nedočkavých divákov na celom svete. Nadšenie podporil najmä veľký úspech na filmovom festivale v Benátkach.

Hillbilly Elegy (Netflix) – 24.11.

V tejto dráme je hlavnou témou hľadanie alebo skúmanie amerického sna. Tvorcovia film nakrútili na základe spomienok študenta prestížnej univerzity Yale. Ten sa vracia z univerzity do svojho domova v malom mestečku a spomína na vzťah s matkou či výchovu starej mamy.

V snímke od režiséra Rona Howarda (Apollo 13, Solo: A Star Wars Story, Čistá duša) účinkuje viacero oscarových držiteľov. Nebude tak núdza o kvalitné herecké výkony.

The Christmas Chronicles 2 (Netflix) – 25.11.

V našom zozname filmov nemôže chýbať ani vianočná komédia. Na obrazovkách budeme môcť opäť zahliadnuť hereckú dvojicu Goldie Hawn a Kurt Russell. Teraz už dospievajúca Kate, ktorá je nešťastná z nového vzťahu svojej mamy, utečie a pristane na severnom póle, kde nezbedný škriatok plánuje zrušenie Vianoc.

Druhá časť The Christmas Chronicles prinesie tú pravú sviatočnú atmosféru i do vášho príbytku. Prvú časť viacerí odborníci označujú za jeden z najlepších filmov od Netflixu, a tak dúfame, že rovnako nesklame ani pokračovanie.

Mank (Netflix) – 4.12.

Milovníci čiernobieleho filmu si prídu na svoje v životopisnej dráme od režiséra Davida Finchera. Snímka Mank sleduje život scenáristu Hermana J. Mankiewicza a jeho zúfalé pokusy o dokončenie scenára k slávnemu filmu Citizen Kane.

Taktiež zachytáva jeho produkciu, ktorá bola viac ako búrlivá. Vo Fincherovej dráme zahviezdia známe mená ako Lily Collins, Amanda Seyfried a Gary Oldman. Preto sa máme na čo tešiť.

The Prom (Netflix) – 11.12.

The Prom prináša jedno z najlepších hereckých obsadení, ktoré sme kedy Netflixe videli. Vo filme uvidíme mnohé známe tváre ako Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Kerry Washington, Jo Ellen Pelman, Keegan-Michael Key a Andrew Rannells. Pre mnohých to však bude tento rok jediný ,,Prom“, ktorého sa budú môcť zúčastniť.

Muzikálová komédia Ryana Murphyho je založená broadwayskom muzikáli o stredoškoláčke, ktorá chce zobrať na ples svoju priateľku. Jej požiadavku však prijíma spoločnosť s veľkou nevôľou. Avšak podporu jej prejavia divadelné osobnosti.

Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – 18.12.

Najočakávanejší film decembra 2020 nabral ešte na dôležitosti vzhľadom k predčasnej smrti jednej z jeho hlavných hviezd, Chadwicka Bosemana. Ide o adaptáciu oceňovanej hry Augusta Wilsona z roku 1984.

Táto dramatická snímka sa odohráva v Chicagu v 20. rokoch minulého storočia. Približuje nám život speváčky Ma Rainey (Viola Davis), ktorú považujeme za matku blues. Film vykresľuje hlavne napätie medzi speváčkou a jej manažmentom.

Midnight Sky (Netflix) – 23.12.

Jedným z titulov, ktoré uzatvárajú silnú filmovú zostavu Netflixu na rok 2020, je Midnight Sky. Ten kombinuje veľký rozpočet s hviezdnym obsadením „do must-watch“. Hviezdny lineup pre tento film zahŕňa Felicity Jones, George Clooney, Sophie Rundle a Kyle Chandler.

Midnight Sky je sci-fi dráma, v ktorej sa Clooney okrem hlavnej úlohy ujal aj režisérskeho postu. V úlohe vedca, ktorý pracuje sám v Arktíde, sa pokúša informovať vesmírnu posádku o katastrofickej deštrukcii Zeme a tak zabrániť ich návratu späť.

Soul (Disney+) – 25.12.

Film od Pixar Animation Studios je existenčný kreslený film, v ktorom učiteľ stredoškolskej kapely (hlas Jamie Foxx), sníva o tom, že sa stane jazzovým interpretom.

Pred svojím veľkým vystúpením sa však dostane do nehody, ktorá spôsobí, že jeho duša sa oddelí od jeho tela. Musí sa dať dokopy s 22-kou (hlas Tina Fey) a vrátiť svoju dušu späť do svojho tela na Zemi skôr ako bude príliš neskoro.

Zdroj: YouTube, variety.com, whats-on-netflix.com, refresher.sk, aktuality.sk


Možnosti čitateľa
 1. Etels   On   7. septembra 2022 at 12:40

  Этот товар недоступен. Пожалуйста, выберите другую комбинацию. Хна для бровей Сравните по времени, сколько делается долговременная укладка бровей и сколько сохраняется результат. Процедура со всеми приготовлениями занимает 30-40 минут, а эффект радует не меньше месяца. Мужские брови нуждаются в уходе наряду с волосами, бородой, усами. Отбросьте стереотип, будто внимание к внешности — это не мужественно.… Хна для бровей Доставка по Тюмени осуществляется курьером. Статистика сайта Тюмень Мария, добрый день. Прямого запрета на использование хны совместно с средствами для ламинирования бровей и ресниц не даёт ни один производитель. Однако, мастера не рекомендуют совмещать эти средства из-за свойства хны влиять на завиток ресниц или укладку бровей. Но решать Вам. Шаг 2. Нейтрализатор крем (жидкий)  Thuya Professional Line 15 мл.Свойство: служит для затвердевания кератина и сохраненияновых связей, образовавшихся в волосе.Количество нейтрализатора должно быть подобрано отталкиваясь от кол-ва первого состава (Перманентного геля). https://siamesesweeties.com/community/profile/cindamathieu564/ Теперь роскошный внешний вид ресниц будет достигаться для тебя еще проще. Ведь ты знаешь, что твоим ресницам нужно для красоты и здоровья! Спрашивай у наших специалистов в студии Lash Moda, и они помогут подобрать оптимальное средство индивидуально. Оформить заказ на сайтеможно круглосуточно. Между тем в пресс-службе Минпромторга изданию рассказали, что российский рынок с серьёзным сокращением ассортимента парфюмерии и косметики не столкнётся. Как отметили в ведомстве, российские компании готовы восполнить ассортимент продукции. Всего на российском рынке сейчас 39 основных производителей косметики. Ускоряет рост ресниц и бровей. Служит отличной основой под тушь Оформить заказ на сайтеможно круглосуточно. Сыворотка для роста ресниц feg, лечебное средство для наращивания ресниц, усилитель роста бровей, тушь для ресниц, сыворотка для роста ресниц ТОП10 самые популярные туши для ресниц: выбор покупателей

 2. Impattfum   On   26. októbra 2022 at 12:12

  stromectol demodex zyban erythromycin ethylsuccinate suspension uses After a hard fought victory against the British in the American Revolution, new Americans had little appetite or resources to wage a far flung war somewhere off the African coast against exotic peoples they didnГў t fully understand

 3. gignina   On   17. novembra 2022 at 13:53

  doxycycline dosage for uti methylcellulose H4100, Stem Cell Technologies supplemented with 30 FBS, 10 detoxified BSA Stem Cell, 200 mM nonessential amino acids, 200 mM L glutamine, 10 U ml 1 penicillin G, 10 Ојg ml 1 streptomycin, 100 M 2 ME Sigma, 50 Ојg ml 1 ascorbic acid Sigma, 20 ng ml 1 IL 6, 20 ng ml 1 mSCF, 10 ng ml 1 mIL 11, 20 ng ml 1 mIL 3, 10 ng ml 1 mTPO, 10 ng ml 1 hG CSF and 1 U ml 1 hEPO Amgen

 4. royatly   On   10. decembra 2022 at 13:51

  E Immunofluorescence micrographs demonstrated normal hexagonal arrangement of the tight junction protein ZO 1 green in control ARPE 19 and fhRPE cells left, top and bottom; tamoxifen treated ARPE 19 and fhRPE cells show disruption and loss of ZO 1 staining arrows at right top and bottom clomid side effects in women Monitor Closely 1 alpelisib will decrease the level or effect of imatinib by affecting hepatic enzyme CYP2C9 10 metabolism

 5. Dialaloof   On   10. decembra 2022 at 19:59

  The complex, non linear, multi dimensional nature of big data is accompanied by unique challenges and opportunities when employed for processing and analysis to derive actionable insights where to buy stromectol uk This can result in both frequent menstruation as well as infrequent or no menstruation at all

 6. Urgecevag   On   25. januára 2023 at 4:44

  This might be due to the fact that incorporation of longer alkyl chain lipids increases the hydrophobic area in the bilayer lipid membrane kamagra historia 5 fold higher or 50 lower in OHT R cells compared with MCF 7 cells were considered for cluster analysis

 7. GalfEraro   On   28. januára 2023 at 4:33

  Have any of y all s significant others been tested cialis with dapoxetine Various plasma hormones were measured in 13 pre and 20 post menopausal women with advanced breast cancer before and for 12 months after ovarian irradiation or during continuous administration of tamoxifen at a dose of 10 mg twice a day, respectively; some patients received additional prednisolone at a dose of 5 mg twice a day

 8. Tallspeks   On   1. februára 2023 at 8:44

  Palms Bet е сравнително нова Българска платформа за онлайн залози. Отваря врати през 2018 година и оттогава растежа и на Българския пазар е забележителен. Едно от предимствата на Palms Bet е страхотния набор от различни забавни игри в тяхното казино. Можете да се насладите на над 300 слот игри, традиционни игри на маса, бинго, казино на живо и разбира се доста добрите коефициенти в над 20 000 спортни събития.  Другият плюс за бонусите, предлагани в онлайн казината, е тяхната честота. Като част от маркетинговата стратегия на даденото казино, на играча се предоставят постоянно всякакви видове бонуси. Разбира се, преди да използвате което и да било от предложенията, внимателно се запознайте с неговите правила и условия. Понякога даден бонус не отговаря на нуждите на играча и дори го ощетява. https://mike-wiki.win/index.php?title=Лицензирани_покер_сайтове_в_българия Залог 3.20 лв. Играта има добре направен и много ясен интерфейс. Всички символи в 20 Super hot се виждат лесно, и е истинско удоволствие да се наблюдава когато влезете в играта. Разработчик на играта 20 Super Hot е българският доставчик на казино софтуер – EGT. Ако желаете да опитате международен провайдър, уверете се че конкретния сайт разполага с лиценз в поне една държава членка на Европейския съюз. Ако пък сте попаднали на казиното от изскачаща реклама или пък кликбейт линк, който трябва да ви заведе на тотално различно място, има голям шанс въпросната страница да е измамна.

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *