Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aetterací radia: Tieto seriály si obľúbiš

Napísal na 26. marca 2020

Sex education, Euphoria či The Witcher. Tieto, ale aj mnohé iné seriály ti odporúčajú študenti z rádia Aetter.

Prestalo ťa už baviť čítanie knihy, upratovanie, písanie bakalárky či diplomovky? Máme pre teba skvelú správu. Ak aj ty patríš k milovníkom seriálov ako naši Aetteráci, si na dobrej adrese.

The OA

The OA je pútavý príbeh o mladej Prairie. Sedem rokov o nej nikto nič netušil, no zo dňa na deň sa objavila v rodnom meste. Pred zmiznutím bola slepá, no dnes vidí, ale svojich rodičov nespoznáva.

Jej telo pokryli jazvy a svoj zdrvujúci príbeh nechce povedať polícii ani rodičom. Rozhodne sa ho vyrozprávať piatim ľuďom. Kde Prairie bola a čo sa jej stalo ti nedá spávať. Doposiaľ vznikli dve série, ktoré sú poriadne napínavé. Bohužiaľ, odvysielanie tretej série pozastavil samotný Netflix.

The Society

Skupina tínedžerov dostala dôležitú úlohu. Mesto West Ham majú vo vlastných rukách. Nezodpovedanou záhadou je, kam zmizli všetci dospelí. Ďalšiu predstavuje les v okolí, ktorý nemá koniec a komunikácia s okolím je nemožná. Ako prežije skupina stredoškolákov s limitovanými zásobami a vlastnými pravidlami?

The end of the fucking world

Seriál o dvojici sedemnásťročných mladých ľuďoch, v ktorom panuje romantika, zábava a krvilačnosť. Práve tieto tri veci vystihujú seriál z britskej produkcie. Zaujímavú dvojicu tvorí James a Alyssa, ktorí vás budú sprevádzať celým dejom. James je psychopat a má potrebu zabíjať. Ani s Alyssou to nie je úplne jednoduché. Tá má poriadne uštipačný jazyk a sklony k porušovaniu pravidiel.

Ich dospievanie nie je ani zďaleka podobné ich rovesníkom. Zvláštne dôvody ich spoja dokopy a stane sa z nich pár. Príbeh je plný zvratov a hereckých výkonov na prvotriednej úrovni, ktoré ťa nenechajú chladným. Britský humor a dejová línia, ktorú sa oplatí vidieť.

Sex Education

Téma príbehu je známa už zo samotného názvu. Stredoškolské vzťahy a prvý sex sú bránou k úspechu. 16 – ročnému Otisovi chýba sebavedomie, nikdy nemal priateľku, avšak poznatkov o sexe má priveľa. Jeho spolužiačka Maeve je naopak dievča s rebelskou dušou, a preto mu navrhne, aby si v škole založili sexuálnu poradňu. Chvíľami emotívny dej a trápne zážitky zo života mladých ti zaručene ulahodia.

Orange Is the New Black

Piper ťa prevedie ženskou väznicou. Pri sledovaní nebudete mať núdzu o ženskú nahotu. Napätá situácia by sa v seriáli dala krájať, to má za následok aj absencia mužov, ktorých je v ženskom väzení nedostatok. Dielo z americkej produkcie odkrýva mnoho intímnych chvíľ zo života väzenkýň, ktoré prilákali k obrazovkám tisíce divákov. Prvá séria uzrela svetlo sveta už v roku 2013. Tá sa dostala do popredia vďaka 12 nomináciám na cenu Emmy. Posledná siedma séria sa k divákom dostala minulý rok.

The Good Place

Hlavná hrdinka sa nie vždy správala k svojmu okoliu najlepšie, no aj napriek tomu sa po smrti ocitla na Dobrom mieste. Inými slovami, ocitla sa v nebi. Všetko má svoj háčik a aj „tí hore“ sú omylní. Uviazla vo svete, ktorý jej ani zďaleka nie je blízky. Nemôže nadávať či opiť sa a všetci sú k nej odrazu milí.

Eleanor sa snaží tajiť, že nepatrí zrovna k ukážkovým ľuďom. Po čase sa však vykľuje, že Dobré miesto je len maketou toho Zlého miesta, ktoré tvoria len štyria skutoční ľudia. Ako sa so skutočnosťou popasujú hlavní hrdinovia, zistíte počas sledovania americkej fantasy komédie.

V roku 2019 vyšla posledná štvrtá séria a vo vedení je Eleanor. Zaručene ťa čaká poriadna dávka humoru a prekvapivé zvraty, ktoré by si nečakal.

The Witcher

Novodobý seriál pochádza z pera poľského autora Andrzeja Szapkowskiho. Nakukni do kútov fantasy a uži si skvelého Henryho Cavilla v hlavnej úlohe.

Knižná predloha inšpirovala aj tvorcov počítačových hier. Svet Zaklínača je plný príšer, vrážd, čarodejníkov, elixírov a kúziel. Počas sledovania fantasy príbehu sa dozvieš, či mocná ríša s armádou černoodencov získa moc nad celý svetom.

Od februára sa natáča aj druhá séria, na ktorú sa fanúšikovia môžu tešiť už na jar budúceho roka. Natáčanie scén prebehne v Londýne a Budapešti. Sám režisér však nevylučuje ani filmovanie v ďalších stredoeurópskych krajinách. V prvej sérii ste mohli vidieť aj scény zo Slovenska. Či tomu bude tak aj v druhej sérii, na to si budeme musieť ešte rok počkať.

Euphoria

Dielňa HBO na svoje obrazovky priniesla pohľad na americký tínedžerský život. Seriál z prostredia stredoškolákov, ťa prevedie ich problémami. Treba však upozorniť, že nejde o sladkú romantiku, ale o boj s drogovou závislosťou či sexualitou. Láska, priateľstvá, sex či sociálne siete spôsobujú hereckým hrdinom rôzne útrapy. Traumatické situácie, ktoré ich prenasledujú celým dejom, riešia drogami, alkoholom či násilím. Aj keď už dávno nepatríš k stredoškolákom, tento seriál bude pre teba skutočný zážitok.

Narcos

Nazrite do sveta kolumbijských drogových gangov, ktorým vládol mocný zločinec. V časoch jeho najväčšej slávy hral kokaín hlavnú rolu. Poriadne drsná kriminálka je obrazom reality a prevedie ťa nemilosrdnou históriou 70. rokov 20. storočia.

Seriál sa môže pýšiť aj ocením Zlatý glóbus, ktorý získal v roku 2016, a to za najlepší televízny seriál. Režisér autentického majstrovského diela oznámil, že sa môžeme tešiť na štvrtú sériu. Tú však Netflix uvedie ako nový seriál a to pod názvom Narcos:Mexico.

You

Láska alebo posadnutosť? Joe a Beck si hneď pri prvom stretnutí padli do oka. Jeden z nich sa však zaľúbil nie úplne zdravým spôsobom. Z Joe sa stáva stalker a je pre svoju lásku ochotný urobiť naozaj čokoľvek. Seriál, ktorý sa teší veľkej obľube, má doposiaľ dve série. Druhá vyšla koncom minulého roka a na tretiu nedočkavo čakáme. Tá by mala vyjsť v roku 2021, presný dátum zverejnený zatiaľ nie je.

Zdroj: ČSFD.cz


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár