Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nevyriešiteľná písomná maturita

Napísal na 20. marca 2015

TRNAVA. Maturitný test z matematiky včera písalo 7469 žiakov stredných škôl. Zadania obsahovali 30 úloh a na ich vyplnenie mali 120 minút. Ministerstvu sa testy zdajú adekvátne nadobudnutým stredoškolským vedomostiam.

Včerajší test z matematiky bol pre tohtoročných maturantov nezvládnuteľný. Zadania úloh boli nezrozumiteľné, otázky nepochádzali z okruhov, ktoré sa študenti učili. Tridsať úloh podľa nich nebolo možné stihnúť vyriešiť.Matematické úlohy, ktoré vypracoval Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania, nevedeli vyriešiť ani niektorí jednotkári.

,,Vždy som bol úspešný na 90%, a teraz po deväťdesiatich minútach som sotva zvládol vyriešiť dvadsať výpočtových príkladov a šesť z nich som nemal vypočítaných vôbec,“ uviedol jeden z maturantov.

,,Verila som si, nič som príprave nezanedbala, som jednotkárka, ale test bol taký náročný, že sme s ním zápasili a mám obavu, ako dopadne,“ prezradila študentka športového gymnázia.

Maturanti mali na každú úlohu štyri minúty. Do diskusie, či test z matematiky bol naozaj taký ťažký, ako mnohí hovoria, sa zapojili aj učitelia. Vymenili si pozície so študentmi a vyskúšali vyriešiť matematické úlohy v danom čase. Mnohí z nich zlyhali.  No niektorí študenti im oponovali. Tvrdia, že test nebol vôbec tak náročný a zvládnuť sa dal.

Štátna tajomníčka ministerstva školstva Romana Kanovská pre SME včera povedala, že centrála ústavu nedostala od študentov žiadne sťažnosti: ,,Testy boli vypracované v súlade s cieľovými požiadavkami na maturantov.“

Zdroje: www.pianomedia.sk, denník SME

Autor: Martina Stanovčáková


Pokračovať v čítaní