Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najväčšia študentská akcia roka v Trnave

Napísal na 2. októbra 2013

V rádiu Aetter budeš môcť súťažiť dva týždne o lístky na túto super akciu. Stačí, ak bude počúvať vysielanie rádia od pondelka 7. októbra. 

Po prvýkrát sa v Trnave pod jednou strechou stretnú dve univerzity: Trnavská univerzita a Univerzita sv. Cyrila a Metoda. Dňa 22. októbra sa uskutoční historicky prvá spoločná Beánia trnavských univerzít v Mestskej športovej hale.

Študenti UCM a TRUNI sa prvýkrát stretnú na spoločnej Beánii. Ide o historický okamih. „Sme nesmierne radi, že sa nám to po dlhých rokoch úvah konečne podarilo a spojili sme to, čo si všetci mysleli, že sa spojiť nedá – UCM a TRUNI,“ hovorí jeden z organizátorov Andrej Brník. V Mestskej športovej hale vystúpia známi interpreti ako Kali, DJ EKG, The Cellmates a nebude chýbať ani videooldies DJ. „Program sme koncipovali tak, aby bol pestrý a bol vhodný pre všetkých,“ vypovedá ďalší z organizátorov Matej Martovič. Určite pôjde o jedinečný zážitok, kde spoznáte nových priateľov nielen z domácej univerzity. Treba sa len pekne nahodiť do šiat či saka a prísť sa zabaviť na najväčšiu študentskú akciu roka. Predaj vstupeniek bude prebiehať týždeň pred akciou v budovách UCM.

Koho uvidíte a budete počuť:

Kali:
Na stretnutia chodí v predstihu, je slušný, miluje kreslené rozprávky a v jeho novších piesňach by ste darmo hľadali hnev či vulgarizmy. Pracuje v autoumyvárni, koncertuje cez víkendy. Je fanúšikom tetovania – tetovania na jeho ľavej ruke sa týkajú hudby, na pravej ruke má maorské znaky. Do svojich 20 rokov hrával futbal. Rád počúva nemecký rap. V budúcnosti by chcel spolupracovať so slovenským raperom Trac-om a nemeckým raperom Sido.

The Cellmates:
Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované americkou hudbou 50. rokov, štýlmi rock and roll a rockabilly. Chalani sú držiteľmi prestížnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. Na jeseň roku 2012 vydala kapela album Rockabilly Feeling, ktorý je debutovým aj v rámci rockabilly štýlu na Slovensku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku či Nemecku.

DJ EKG:
Neuveriteľná charizma, výbušný a energický hudobný prejav, s ničím neporovnateľný dych berúci drive na mikrofón a magická komunikácia s davom – to sú atribúty, ktoré z Mirka EKG Eckera robia jedného z najobľúbenejších a najžiadanejších slovenských DJov. Už pri prvých dotykoch so svetom DJingu si uvedomil, ako ho fascinuje jeho schopnosť ovládať dav a tento svoj dar časom doviedol takmer k dokonalosti. Jeho hudobný svetonázor sa rokmi kryštalizuje a dozrieva, ťažisko však ostáva na progresívnej elektronickej hudbe.

Spoločné Beánie bude udalosť, o ktorej sa bude ešte dlho rozprávať, preto odporúčame študentom, aby na tejto akcii nemali absenciu.

brania-plagat