Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najbližších 30 rokov v Jame!

Napísal na 7. októbra 2013

jamaTRNAVA. Od 1.júla 2013 sa budova bývalej ZŠ v Jame môže pýšiť novými nájomcami, už nie deťmi základnej školy, ale nami, teda vysokoškolákmi  UCM.

 

Dôležité čísla:

doba nájmu: 30 rokov

výška nájmu: 65 000€/rok  (o takúto čiastku si prilepší mesto vďaka nájomnej zmluve s našou univerzitou.)

 

Aké pozitívne zmeny nás čakajú?

Čo sa týka noviniek, zo stavebných rekonštrukcií sa môžeme tešiť na nové okná, rozvody či renováciu strechy – o čo sa postará správca budovy, teda Stredisko sociálnej starostlivosti. Renovácia šatní a spŕch sa tiež nachádza v pripravovaných zmenách keďže využitie telocviční v Jame je nepretržité. Ďalej privítame aj nové nápojové automaty (čo je škoda – zriadenie bufetu v budove jamy sa zatiaľ nechystá, nakoľko by to nebolo výhodné pre prevádzkovateľov). Informácia, ktorá asi najviac poteší študentov – rozsiahly problém s internetovým pripojením už má riešenie – v najbližšej dobe bude zriadená serverovňa a posilnené wifi zariadenia. Kvestor Ing. Roman Mareš sa tiež vyjadril k problému s parkovaním. V neustálom boji – študenti na autách verzus počet parkovacích miest,  vyhrávajú parkovacie miesta.  Študenti majú možnosť využívať parkovisko pri budove FSV na Bučianskej ulici, čo nie je ani 2min k budove v Jame.

Univerzita má isté plány do budúcnosti, avšak nechceme predbiehať. Stále ostáva iniciatíva aj na nás – študentoch, aby sme svojimi návrhmi, pripomienkami či postrehmi, pomohli univerzite a jej budúcnosti.

Čo si o JAME myslia študenti:

Denisa, FMK, 1.Bc

Počas týždňa mám v JAME dve vyučovanie hodiny, vyhovuje mi aj lokalita, pretože je to bližšie než na Skladovú. Bola by som rada, ak by sa tam v budúcnosti zriadil bufet a nebolo by na škodu ani zrekonštruovanie toaliet. Mojím problémom je nájdenie správnej miestnosti, pretože budova v jame je dosť zložitá. Celkovo mi to ale vyhovuje ako priestor na výučbu.

Lenka, FMK, 2.Bc

Budova JAMY je typická základná škola a myslím si, že UCM by mala mať iný typ budovy. Ďalším dôvodom, prečo to na mňa nepôsobí ako budova vysokej školy je, že vedľa sa nachádza materská škola. Celkovo mi lokalita nijak neprekáža. Kopec vedľa zachytáva prívalový vietor, takže tam fúka menej ako v iných lokalitách Trnavy (smiech).

Michal, FMK, 2.Bc

Výhodou je, že JAMA sa nachádza blízko môjho ubytovania. Na obedy chodím na Herdu, takže inú formu stravovania nepokladám za dôležitú. Ocenil by som možnosť pripojenia na internet v každej miestnosti a taktiež počítače, ktoré by slúžili vyučujúcim pri výučbe alebo nám pri prezentáciách.

 

Text: LĎ


Pokračovať v čítaní