Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na palube potopenej Costa Concordie pašovali drogy

Napísal na 1. apríla 2015

Stopy kokaínu sa našli u kapitána lode. Naznačuje to, že sa pravdepodobne pohyboval v blízkosti drog, no sám ich neužíval, čo potvrdili testy.

RÍM, TRNAVA. Luxusná výletná loď Costa Concordia, ktorá sa potopila v januári 2012 pri pobreží talianskeho ostrova Giglio, pašovala do Európy kokaín z Latinskej Ameriky a  Karibiku. Ukazujú to výsledky vyšetrovania talianskej polície. Usúdili tak najmä z telefonických nahrávok. Priamo na palube drogy neobjavili.

Francesco Schettino, kapitán Concordie, dostal vo februári 16 rokov za mrežami. Uznali ho za vinného zo zabitia a opustenia lode. V roku 2012 podstúpil test na drogy a alkohol, ktoré boli negatívne. Analýza však prekvapivo odhalila stopy kokaínu na jeho vlasoch, čo naznačuje, že sa v jeho blízkosti nachádzali drogy.

Britský denník Independent uviedol, že kalabríjska mafia ukryla na palube lode veľké množstvo drog. Kalábrijská mafia sa sústreďuje na európsky obchod s kokaínom a je aktívna už aj v Nemecku, Francúzsku a Španielsku. Podľa vyšetrovateľov drogy na palube umiestnili bez vedomia vyšších dôstojníkov či ostatných členov posádky.  Predpokladá sa minimálne spoluúčasť niektorých členov.

Zdroj: www.pianomedia.sk, Sme.sk

Autor: Martina Stanovčáková


Pokračovať v čítaní