Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Medzi volebnými kandidátmi je aj FMK

Napísal na 10. decembra 2013

rtrip
MOLDAVA NAD BODVOU, 10. 12. 2013. Doktorandi Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda sa aj v akademickom roku 2013/2014 vybrali na cesty, aby navštívili vybrané stredné školy na Slovensku. Projektom Road Trip FMK, tentokrát s podtitulom „Zvoľ si aj ty FMK“, sa snažia predstaviť fakultu prostredníctvom interaktívnej prezentácie.

V priebehu piatich dní navštívia 13 stredných škôl v 8 mestách. „Tento rok sme sa rozhodli navštíviť aj také miesta, ktoré možno veľa vysokých škôl pri svojich prezentáciách prehliada. Vybrali sme si okrem iného Moldavu nad Bodvou, Prešov, Michalovce, Humenné, Vrútky či Kremnicu,“ hovorí jeden z doktorandov FMK Igor Lakatoš.

pred_školouZ veľkého množstva študijných programov si budúci maturanti vyberajú podľa viacerých kritérií, napr. dobré meno školy, moderné vybavenie, umiestnenie v rebríčkoch hodnotení vysokých škôl, vzdialenosť univerzity od bydliska, ale aj podľa toho, či sa tam stretnú so svojimi bývalými spolužiakmi. „Zisťujeme, že naše cestovanie a kreatívne prezentovanie majú zmysel. Mladých ľudí najviac zaujme to, čo vidia na vlastné oči. V dnešnej dobe už všetko nájdu na internete, ktorý je tiež obľúbeným spôsobom vyhľadávania informácií,“ zhodujú sa doktorandi.

Viac informácií, zážitky, ako aj blog z ciest môžete sledovať na www.volim.fmk.sk. Návštevníci webu sa môžu zapojiť do súťaže a vyhrať mikinu s logom FMK.

spoločná

Projekt Road Trip FMK vznikol v akademickom roku 2012/2013 s cieľom osloviť budúcich uchádzačov o štúdium na Fakulte masmediálnej komunikácie. V apríli 2013, počas jedného týždňa, navštívili štyria doktorandi viac ako 14 vybraných gymnázií, obchodných akadémií a odborných škôl v 9 mestách na Slovensku. Prezentáciou určenou pre študentov 3. a 4. ročníka SŠ priblížili atraktívne študijné programy a všetky aktivity FMK.

Text: Karin Kubíková


Pokračovať v čítaní