Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Koľko sa dá zarábať na YouTube

Napísal na 23. apríla 2015

Koľko sa dá zarábať na YouTube

11098281_427356787424330_757241847_nDá sa uživiť YouTube videami? Podľa odhadov Outrigger Media dokonca celkom slušne. No potrebné je k tomu pár  miliónov zhliadnutí mesačne. Spomedzi tematických kanálov o varení a jedle mal v marci najviac prezretí charliscraftykitchen, ktorému narátali vyše 29 miliónov zhliadnutí videí. Osemročnej cukrárke Charli a jej ešte o tri roky mladšej kolegyni Ash, ktoré spolu vo videách vyrábajú sladkosti, mohlo priniesť vyše 127-tisíc dolárov. A to už po „okresaní“ zo strany Googlu, ktorý si z príjmov na YouTube berie väčšiu časť ako autori. Pravda, aj keď ide o amatérsky obsah, za podobnými kanálmi zväčša stoja profesionálni tvorcovia, ktorí prichádzajú s nápadmi a realizujú videá. Internetovým používateľom sú však známe len tváre spred kamery. Z módnych a lifestylových kanálov v marci Yuva zaznamenala vyše 35 miliónov zhliadnutí a zarobiť podľa odhadov mohla vyše 41-tisíc dolárov.


Facebook v kampani ukázal, ako vyzeral svet pred vznikom sociálnej siete

Facebook si uvedomuje, že život mnohých ľudí sa zmenil po tom, ako svetlo sveta uzrela sociálna sieť. A tak ukázala, čomu sa venovali ľudia v minulosti. Áno, bolo to skutočné priateľstvo. Prekvapivo.

Vulgárny respondent v rannej šou

Divákov, ale aj moderátorov rannej šou Good Morning Britain zaskočil v živom vysielaní respondent Alain Robert, známy ako „francúzsky Spiderman“. Muž šplhajúci sa po mrakodrapoch, ktorý ich „zdolal“ už vyše sto, odpovedal na otázky moderátora tak zanietene, až mu párkrát ušiel vulgarizmus na „F“. To moderátora Piersa Morgana úprimne pobavilo, napokon sa ale spolu s kolegyňou Susannou Reidovou ospravedlnili za príliš „úprimný“ prejav hosťa. Rovnaký odkaz divákom dala produkcia šou na Twitteri. V internetovom archíve dokonca ITV spomínané vulgarizmy „vypípala“. Diváci ale vo väčšine prípadov pohoršení neboli, interview sa im zdalo skôr zábavné, uvádza Guardian.

Köttbullar majú konkurenta. Ikea začína predávať zeleninové guľôčky

zeleninove_gulocky_ikeaNábytkový gigant Ikea chce svojich zákazníkov po novom nakŕmiť zdravšie. Do svojich reštaurácií v rámci obchodných domov po celej Európe pridáva od stredy vegetariánsku alternatívu k známym mäsovým guľôčkam. S ideou prišla spoločnosť ešte vlani. Vegeteriánske guľôčky sa volajú Grönsaksbullar a Ikea ich od 8. apríla ponúka za rovnakú cenu ako svoju tradičnú mäsovú pochúťku. Zeleninové guľôčky môžu Slováci ochutnať medzi prvými, do USA, Ázie či Austrálie sa dostanú až o čosi neskôr. Novinka obsahuje len zeleninu vrátane mrkvy, kukurice či zeleného hrachu. Ikea tvrdí, že z jej strany ide o prvý krok na novej ceste k širšej ponuke zdravších a udržateľnejších potravín v reštauráciách.

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk