Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zabávačka Katezinka: je pre mňa dôležité nájsť situáciu, s ktorou sa vedia stotožniť iní ľudia

Napísal na 12. mája 2024

Ďalším hosťom Aetter rozhovorov bola zabávačka a influencerka Katezinka. Prezradila, ako ju ovplyvnila sláva, kto ju inšpiroval a poradila ako zaujať ľudí na internete.

Katezinka je aktuálne jednou z najznámejších slovenských influenceriek. Dlhé roky pracuje ako content creator pre Jovinečka, vďaka ktorému si pozíciu pred kamerou vyskúšala aj ona. Vydáva zábavné videá o rôznych témach ako vzťahy, priateľstvá, psy či hádky.

V rozhovore pre rádio Aetter prezradila, ako pociťuje náhlu internetovú slávu a aké sú jej ďalšie vízie a plány. Povedala aj to, ako sa zmenilo vnímanie jej blízkych a kamarátov.

Posledný mesiac si absolvovala viacero rozhovorov. Ako to dopadlo?

Bolo to fajn, naučila som sa v nich uvoľniť. Napriek tomu poviem vždy niečo nevhodné. Ale myslím si, že si na mňa ľudia postupne zvykajú, takže to nie je také šokujúce.

Aký je pocit byť ako 26 ročná vyštudovaná politologička náhlym fenoménom na internete?

Je to niečo nové. Prevažujú samozrejme pozitívne pocity, pretože je to zábavná práca. Ja sa rada predvádzam, baví ma to, čo robím. Zmenil sa aj prístup ľudí, mnohí ma zrazu poznajú. Moji kamaráti sa ku mne správajú inak, sledujú, či som sa nezmenila. Ja sa snažím moc si neuveriť. Pri influencerste je dôležité nájsť rovnováhu medzi zaujímavým a tým, čo už je cez.

Aetter Katezinka
Katezinka sa v rozhovore porozprávala s moderátorom Kikom. Zdroj: Kristián Dian

Je pre teba náročné zostať nohami na zemi?

Myslím, že sa mi to stalo v dobrom veku. Samozrejme keby mám 20, tak to beriem inak. Taktiež som obklopená ľuďmi, ktorí sú odo mňa známejší. Stále sa porovnávam s Jovinečkom, ktorý má obrovské množstvo fanúšikov, čo ma trošku uzemňuje.

Čo podľa teba funguje na ľudí na internete?

Záleží, pre akú skupinu ľudí chceš tvoriť. Na instagrame ľudia radi sledujú luxus. Nezaujíma ich bežný život. Naopak, určitá skupina sa rada baví na ľuďoch, ktorí žijú bežným životom a robia si srandu z vecí, ktoré sa stávajú bežným ľuďom. Pre mňa, ako komičku, je dôležité nájsť situáciu, s ktorou sa vedia stotožniť iní ľudia.

Bolo niekedy tvojim cieľom byť známa na internete?

Ja som vo svojej hlave vždy túžila byť známa. Asi som si to vymanifestovala. Nebol to však cieľ, keďže sa to všetko udialo veľmi rýchlo. Nakoľko pracujem ako content creator pre Jovinečka, rozhodla som sa to sama vyskúšať a podarilo sa.

V Aetter rozhovore Katezinka prezradila aj napríklad:

  • ako vníma nenávistné komentáre,
  • aký je jej najobľúbenejší slovenský raper,
  • aké sú jej plány do budúcna,
  • aké sú podľa nej hranice humoru.

Celý rozhovor nájdete na Spotify – Aetter Rozhovory.