Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Študenti pozor! Nastanú zmeny v doprave zo západu na východ?

Napísal na 20. apríla 2015

Česká súkromná firma Regiojet priniesla v decembri minulého roka nové možnosti. Po ,,vlakoch zadarmo“ poskytujú väčšie pohodlie, výhodné reštauračné služby, a to za nízku cenu lístkov. Najnovšie žiadajú od štátu dotácie za študentov a dôchodcov. Ak ministerstvo požiadavku neprijme, Regiojet na Slovensku končí. 

Keď sa vláda SR rozhodla ušetriť nejaké tie eurá študentom, tzv. vlakmi zadarmo,  prišiel na trh nový, lepší Regiojet z Česka. Ten však služby študentom a dôchodcom bezplatne neponúka. Napriek tomu si môžu cestujúci dopriať komfort, reštauračné služby a príjemné podmienky cestovania za slušné, ba priam veľmi nízke ceny. Aktuálne jazdia expresy trikrát za deň v smere Bratislava-Žilina-Košice a späť. Cena zľavneného lístka sa pohybuje od 4,50 eur – 11,70 eur, v závislosti od výberu kvality triedy (Business, Relax alebo Standard).

zdroj: internet

zdroj: internet

IC vlaky Regiojet patria k najvyťaženejším na Slovensku a dosahujú naplnenie od 90-100%. Ich nízke ceny sú nastavené na minimálny zisk z dôvodu konkurencie pre ZSSK. Túto záležitosť chcú radikálne riešiť, keďže im tento spôsob neprináša žiadny výnos.

Riaditeľ firmy Regiojet Radim Jančura žiada od štátu dotácie. Podľa jeho slov by mali deti, študenti a dôchodci jazdiť žltými expresmi bezplatne.

,,Máme záujem dlhodobo ponúkať služby cestujúcim. Preto sme požiadali o pridelenie kapacít na linkách na rok 2016,“ vysvetľuje hovorca Tomáš Bořuta.

Vláda kompenzuje bezplatné cestovanie iba Železničnej spoločnosti Slovensko. Ján Počiatek, minister dopravy SR, akékoľvek ústupky financovania Regiojetu odmieta. Takéto konanie zo strany vlády by malo za následok absolútne zmiznutie kvalitných služieb zo slovenských železníc, akými sú aj Regiojet.

Text: Lujza Ružičková

Zdroj: www.pianomedia.sk 


Pokračovať v čítaní