Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hlavné správy z Aetter servisu 7

Napísal na 30. apríla 2017


Koniec apríla sa na FMK niesol v znamení dvoch tradičných konferencií, na ktorých nechýbali ani naši redaktori. Okrem toho pre vás zisťovali viac aj o novinke s názvom FMK day, ktorú pre vás tentoraz pripravujú pedagógovia. To všetko si môžete vypočuť v Hlavných správach s Peťou Pupalovou.

  • Doktorandi organizovali minulý štvrtok ďalší ročník konferencie Quo Vadis, ktorej prepoludňajší blok prezentácií odborníkov z praxe bol po prvý raz otvorený aj pre študentov. Detaily prináša redaktorka Barbara Čierna a viac o priebehu konferencie si môžete prečítať v online zápiskoch od Petry Pupalovej.

Kino Oko počas konferencie Quo Vadis. Foto: Peter Lančarič

  • Odborníci  z médií a marketingu sa v utorok a stredu stretli na Smolenickom zámku v rámci konferencie Megatrendy a médiá. Viac o priebehu konferencie si môžete prečítať v online zápiskoch od Karin Kubíkovej.

Diskusia v hlavnej sále na Smolenickom zámku počas konferencie. Foto: Pavel Bielik

Hlavným hosťom jarnej konferencie bol japonský profesor a vynálezca Nintenda Masayuki Uemura. V Hlavných správach si môžete vpočuť, ako vníma budúcnosť médií.

Prof. Masayuki Uemura. Foto: Jakub Kovalík

Hlavnou témou konferencie bola búdúcnosť médií. O výbere tohtoročnej témy prezradila viac v Hlavných správach prodekanka Juliána Mináriková a dekanka Dana Petranová zhodnotí priebeh celej konferencie.

Dekanka Dana Petranová oficiálne otvára jarnú konferenciu Megatrendy a médiá 2017. Foto: Jakub Kovalík

Za rok 2017 odovzdala dekanka Dana Petranová Granátové jablko Mariána Matyáša v kategórii „absolvent“ Jánovi Svobodovi a v kategórii „študent“ kolektívu rádia Aetter. Viac o laureátoch si môžete preítať na našom webe.

Kolektív rádia Aetter s pani Bugošovou. Foto: Petra Pupalová

  • Ak ešte nemáte plány na budúci utorok, určite sa príďte pozrieť na FMK day, ktorý organizujú naši pedagógovia. Čo všetko na vás čaká, zistila redaktorka Veronika Sásiková od organizátorky Slávky Gracovej.

 

Foto: Peter Lančarič, Pavel Bielik, Jakub Kovalík