Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Československá legenda na festivale

Napísal na 1. mája 2017

Topfest ako najväčší open-air festival na Slovensku prekvapil aj tento rok. Jedným z headlinerov je československá hudobná stálica Karel Gott. Ak patríš do rockovej republiky a vo svojej hudobnej knižnici máš rockovú hudbu na prvom mieste, line-up ťa rozhodne poteší.

 

Festivalovú sezónu otvorí aj tento rok festival Topfest. Viete si predstaviť lepší začiatok leta? Na pódiách festivalu sa vystriedalo veľa legiend hudobnej scény ako napríklad Iron Maiden, Guns and Roses, Europe či Twisted Sisters. Piešťanské letisko pred troma rokmi navštívila aj kapela Thirty second to Mars na čele s Jaredom Letom a mnoho ďalších. Organizátori sa každý rok snažia vyhovieť svojim fanúšikom, tento rok sa rozhodli, že svoju pozornosť nebudú venovať len rockovému a metalovému publiku.

Sľubovali sme hudobný sviatok na začiatku leta, kde si každý nájde svoj štýl, svoju hudbu, svoju zábavu. Tak tu máme jedno z ďalších prekvapení – koncert jednoznačne najväčšej legendy v našich končinách pod holým nebom.

Okrem zahraničných rockových kapiel si po minulé roky na Topfeste zahrali aj slovenské a české kapely ako sú napríklad IMT Smile, Horkýže Slíže alebo známe Zoči Voči a z českej hudobnej scény sú to napríklad Kryštof, Aneta Langerová či Mandrage. Stálicou medzi účinkujúcimi je kapela Kabát, ktorá na festivale vystúpi už 14. raz a veľa návštevníkov si nevie bez nich tento festival vôbec predstaviť.

spevák skupiny Kabát – Pepa Vojtek

Tento rok si však festival pozval významného hosťa a to speváka Karla Gotta. Legenda československej hudobnej scény pozvanie prijala a tak si návštevníci festivalu budú môcť vypočuť aj známe hity ako napríklad Kde pak ty ptáčku hnízdo máš alebo Lady Karneval.

Sľubovali sme hudobný sviatok na začiatku leta, kde si každý nájde svoj štýl, svoju hudbu, svoju zábavu. Tak tu máme jedno z ďalších prekvapení – koncert jednoznačne najväčšej legendy v našich končinách pod holým nebom. Je mi veľkou cťou, že po tom, čím si pán Karel Gott prešiel v uplynulých mesiacoch, bude práve náš festival jeho asi najveľkolepejším koncertným návratom a zážitkom roka.“ – povedal pre agentúru TASR jeden z organizátorov Dušan Drobný.

Karel Gott

Line-up Topfestu je plný dobrej a kvalitnej hudby. Tento rok to bude aj v podaní britskej indie-rockovej kapely Bastille, waleskej rockovej kapely Skindred, rómskej punkovej skupiny Gogol Bordello či slovenských Horkýže Slíže, českých Citron a ak poznáš pesničku Human, určite ťa poteší, že na festivale si ju môžeš zaspievať spolu s jej autorom, britským spevákom Rag’n’Bone Man-om.

Britskú kapelu Bastille preslávila pesnička Pompeii, ktorá sa niekoľko mesiacov tešila úspechu v hudobných hitparádach. Po vydaní albumu Bad Blood sa skupina stala ešte známejšou. V roku 2014, boli nominovaní v kategórii Najlepšia kapela, Najlepší album, Najlepší singel či Nováčik na Brit Awards. Kapela má na konte tri štúdiové albumy, posledný vyšiel minulý rok a my sa už teraz tešíme na ich vystúpenie.

kapela Bastille

Medzi prvých ohlásených účinkujúcich patrí waleská rocková skupina Skinred, ktorá je na hudobnej scéne od roku 1998. Ich hudba je zmesou alternatívneho rocku, heavy metalu, punk rocku a reagge. Títo piati sympatickí chalani majú vo svojej diskografii šesť albumov a dúfame, že nám z každého z nich zahrajú tie najlepšie. Kapela je okrem iného známa svojou energickou show, ktorá už prilákala na festivaly mnoho ľudí. Pokiaľ si chcete poriadne zaskákať v pogu, tak rozhodne odporúčame ich koncert.

 skupina Skindred

Vieš aká bola najhranejšia skladba minuloročnej zimy? Predsa skladba Human, o ktorú sa zaslúžil britský spevák Rag’n’Bone Man. V tom istom období spevák vydal aj svoj prvý album s rovnomerným názvom. Album je označovaný za jeden z najpredávanejších albumov tohto storočia a okrem iného obsahuje kopec skvelých skladieb tohto talentovaného speváka. Na britskej súťaži Brit Awards 2017 sa stal spevák víťazom v kategórii Critisc´Choise. Spevák bol nominovaný aj v ankete BBC Sound of 2017.

spevák Rag’n’Bone Man

 

Topfest 2017
Topfest 2017 sa bude konať už tradične na piešťanskom letisku. Tento rok to bude od 30. júna do 1. júla. Okrem skvelej hudby si môžu návštevníci vyskúšať rôzne atrakcie, ktoré sú pre nich pripravené. Neoddeliteľnou súčasťou bývajú kolotoče od autodromu po centrifugu, či voľný pád z dvadsať metrovej výšky. Nemusíš sa báť, že ti na festivale bude škvŕkať v brušku alebo ťa smädiť, pretože na festivale nájdeš veľa stánkov s občerstvením. Takže vždy sa nájde nejaká tá cigánska, ktorú môžeš zapiť dobrým pivkom. Ak ešte nemáš vstupenku utekaj na stránku: topfest.sk a kupuj, kým ešte sú.

 

Zdroje: facebook, topfest.sk, tasr.sk


Pokračovať v čítaní