Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aetter žije hokejom!

Napísal na 2. mája 2017

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa začínajú už tento piatok. Tohtoročný šampionát hostia Nemecko a Francúzsko. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger to ani tentokrát nemal s nomináciou ľahké. Vyzerá to tak, že prvýkrát Slovensko nebude mať na MS hráča, ktorý hrá alebo hral v NHL.

Tréner Zdeno Cíger dnes zúžil káder a v mužstve ostalo 28 hráčov. Z nich získalo poslednú striebornú medailu pre Slovensko sedem hokejistov. Najstabilnejším miestom nášho tímu bude opäť brankársky post aj pri absencií hráčov, ako sú Jaroslav Halák či Peter Budaj. Prvý menovaný zažil pomerne nevydarenú sezónu, keď na istý čas dokonca vypadol z NHL. Naopak Peter Budaj zažil svoju najlepšiu sezónu, keď sa kvôli zraneniu Jonathana Quicka stal jednotkou tímu LA Kings. Ani jeden však nepríde, a tak sa musíme spoliehať na hráčov z európskych súťaží.

BRANKÁRI

Július Hudáček (Örebro HK)

Jednotkou tímu by sa mal stať práve tento 28-ročný brankár zo Spišskej Novej Vsi. Vo švédskom tíme Örebro HK zažil jednu zo svojich najhorších sezón, keď ho iba pár bodov delilo od zostupu do nižšej ligy. Odohral 41 zápasov a dosiahol priemer 2,73 inkasovaných gólov na zápas. Bola to zároveň jeho posledná sezóna v tomto tíme a od nového roka bude obliekať dres ruského Severstal Cherepovets. Jednotkou by sa mal stať najmä vďaka jeho vydarenej príprave, keď v troch zápasoch neinkasoval. Hudáček patrí k hráčom, ktorí pre Slovensko vybojovali zatiaľ poslednú striebornú medailu z MS 2012. Na MS sa predstaví už po siedmy raz.

Július Hudáček

Ján Laco (Piráti Chomutov)

Hviezda našej striebornej výpravy z MS 2012 sa bude musieť tento rok uskromniť len s postom brankárskej dvojky. Zástupca z českej najvyššej ligy sa dokázal s tímom Piráti Chomutov dostať až do semifinále, kde ale nestačili na víťaza základnej časti Bílí Tygři Liberec. V tejto sezóne odohral až 63 zápasov, pričom v základnej časti si udržal priemer 2,68 inkasovaných gólov na zápas a v play-off dokonca 2,21. Minuloročné majstrovstvá sveta musel tento 35-ročný skúsený gólman vynechať kvôli vážnemu zraneniu. Rodák z Liptovského Mikuláša sa zatiaľ predstavil len na troch MS. Na všetkých však patril medzi našich najlepších hráčov.

Ján Laco

Jaroslav Janus (HC Litvínov)

Trojicu brankárov uzatvára práve tento 27-ročný rodák z Prešova. Ďalší slovenský brankár, ktorý bojoval v Českej extralige. Za tím HC Litvínov odohral už druhú sezónu a dokázal sa s ním dostať aj do play-off, kde ale vypadli už vo štvrťfinále. Naša brankárska trojka sa stále môže pobiť o lepšiu pozíciu v tíme. O jeho kvalitách hovorí najmä fakt, že z našich brankárov si udržal najlepší priemer inkasovaných gólov na zápas a to 2,02. Zahral si zatiaľ iba na dvoch MS a celkovo v troch zápasoch.

Jaroslav Janus

Prvý zápas odohrajú naši hokejisti v sobotu 6. mája o 16:15 proti tímu z Talianska.

 

Zdroje: eliteprospects.com, sport.aktuality.sk


Pokračovať v čítaní