Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

FMK-čka vyjednávala!

Napísal na 12. apríla 2013

blsak_skladova_pajersky_jozef18TRNAVA, Skladová. V utorok 9.4. sa priestory budovy na Skladovej zmenili na trh. Prvý ročník blšáku na FMK bol viac ako úspešný! Tento nápad vznikol spojením spomienok na detstvo, pôvodne v komunitnom centre v Trnave. Spoluorganizátorku Lianu Rusnákovú (2.Bc.KOMU) spolu s Marekom Šimončičom zachvátila nostalgia a pretvorili spomienky na realitu aj na našej fakulte.

Príjemná rodinná atmosféra, hneď pri vstupe sa študenti mohli započúvať do živej hudby, kde prezentoval svoju tvorbu Tomáš Farkaš, a tiež Maroš Čeklovský, ktorého prácu poznáme napríklad z Fashion Delight. Samotný trh prebiehal na druhom poschodí, kde sa okrem všetkého-možného, určeného na predaj, výmenu, či vyjednávanie, nachádzalo tiež milé občerstvenie od našich študentiek.

blsak_skladova_pajersky_jozef19„Hodnotím túto iniciatívu veľmi kladne, nakoľko som rada, že sa tento priestor aktívne využíva.“, vyjadrila sa predávajúca, Dia Takacsová, študentka 2. ročníka masmediálnej komunikácie, ktorá ponúkala handmade zápisníky, rôzne šperky a komponenty.

„Dnešný deň bol skvelý a spoznám to podľa toho, že tento týždeň nebudem mať za čo jesť.“ netajila sa študentka Peťa Papajová, ktorá si okrem iného odniesla z blšáku aj dvoje biele šaty v perfektnej akcii 1+1.

Počas blšáku prebiehal aj handmade workshop (pozri funpage na FB: Handmade workshops na FMK), konkrétne išlo o Quilling, teda vytváranie obrázkov pomocou papiera – jeho krútením a točením. Zastavila sa väčšina nakupujúcich a nakoniec sa zapojili aj samotné predávajúce, takže vládla uvoľnená atmosféra plná naberania nových zručností.

work3

Celkovo sa zúčastnilo 14 predávajúcich nadšencov, a to nie len z našej univerzity. Do budúcna sa hovorilo aj o podobných akciách, plánovaných vonku, v štýle „garden party“, spojených s burzami kníh a podobne. Už teraz sa tešíme na nových ľudí, väčšiu účasť a stále silnejšiu iniciatívu ľudí, ktorých baví podporovať našu fakultu a organizovať podobné eventy. Ďakujeme a tešíme sa na ďalší blšák už v zimnom semestri!

Text : Lenka Ďurišová


Pokračovať v čítaní