Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Filmy, ktoré si MUSÍTE v lete pozrieť!

Napísal na 30. mája 2013

Leto už klope na dvere (veď to ste podľa skúškového obdobia určite spoznali) a s ním sa do kín valia aj trháky od známych jedincov pôsobiacich v Hollywoode. Ak považujete bezbrehé čľapkanie sa vo vode a vyhadzovanie peňazí za „turbomegaohraných“ interpretov na festivaloch za bezpredmetné rovnako ako autor tohto článku, večery strávené v klimatizovanom kine vám určite prídu ako dobrá alternatíva.

 

st

A verte tomu, že sa bude na čo pozerať. Už počas najbližšieho víkendu prichádza do našich kín zavŕšenie trilógie Vo štvorici po opici a ešte stále môžete v lokálnej inštitúcii s premietacim zariadením zazrieť megaúspešného  Iron Mana. Z krátkodobého hľadiska to teda uspokojí naše potreby po novinkách, ale… čo potom?

 

Šiesty jún. Milovníci science-fiction majú tento dátum zapísaný v diári už dosť dlhý čas. Chlapík menom J.J. Abrams (stál za seriálmi Alias a LOST) zrežíroval pokračovanie Star Treku s podtitulom „Do temnoty„. Vo vyše dvojhodinovom dobrodužstve plnom úžasných efektov a majstrovskej psychológie sa prenesieme do čias dávno budúcich. Pre milovníkov seriálovej verzie povinnosť! ( A navyše ohlasy sú veľmi dobré!)

V letnej prehliadke pokračujeme miliónosemstopäťdesiatou piatou verziou Supermana. Komiksový hrdina však napodiv (aspoň podľa traileru) vyzerá solídne a s relatívne dobrým hereckým obsadením (taký Russel Crowe či Kevin Costner sa každý deň nevidia…). 20.6. priletí z Kryptonu komiksový hrdina v takmer životopisnom filme Muž z ocele.

wwz

 

 

Bradatý a vlasatý Brad Pitt bude stáť proti šialenému svetu a bude sa ho snažiť zachrániť. Zápletka jasná, poďme na bližšie detaily. Podľa knižnej predlohy bude hlavný hrdina pod hlavičkou OSN bojovať proti vírusu, ktorý môže mať na svedomí zánik života na našej planéte. Grafika kvalitná, trailer pôsobivý… 27.6. aj na Slovensku – Svetová vojna Z!

 

 

localbinaries_osamely_jazdec-plagat_055078e3ed04a0bcfa5e840eceef8bd1Osamelý jazdec. Tak znie názov nového filmu z dielne partie, ktorá stála za sériou Piráti z Karibiku či za posledným oscarovým „animákom“ Rangom. V hlavnej úlohe (veľmi prekvapivo) Johnny Depp. Práve tento film považujem za „čierneho koňa“ tohto leta. Propagácia filmu zatiaľ nie je taká ako u iných trhákov (čo sa však môže zmeniť), no osoby stojace za týmto filmom ho vopred predurčujú k úspechu. Iba žeby… No ale poďme k deju. Dostaneme sa na Divoký západ, kde stretneme pomaľovaného kapitána Jacka Sparrowa (fajn, tentokrát je to indián, nevadí…). Boj za spravodlivosť, zábava a pôsobivé efekty, ktoré vyzerajú dobre, ba až realisticky. Až na desivú minutáž  (156 minút) toto dielo vôbec nevyzerá zle… A pozrieť si ho môžete v našich kinách od 4.7.

 

Rovnaký dátum premiéry má v našich končinách aj pokračovanie animovaného filmu Ja, zloduch. Hlavná postava s podivnou rečovou  vadou Gru sa vracia, aby tentokrát páchal dobro, rozprával rozprávky, bojoval so zlom… Rodinná komédia síce nesľubuje zázraky (hoci grafika vyzerá dosť dobre), na druhej strane, neuráža a pobaví malých súrodencov aj prastarú mamu.

The-Smurfs-2-Movie-Poster_Vvallpaper.Net

Týždeň na to sa môžete tešiť na nedávno spomínanú komédiu podľa skutočných udalostí s The Rockom a Markom Wahlbergom – Pot a krv.

Augustová filmová nádielka zahŕňa napríklad pokračovanie Šmolkov v 3D formáte, kde zahviezdi Neil Patrick Harris z nekonečného sitkomu Ako som spoznal vašu matku. Šmolinku bude lákať Gargamelova banda, ktorú počas filmu sám vytvorí, aby prešla na stranu zla. Ako to celé dopadne? Nuž, musíme si na to počkať minimálne do prvého augusta.

Tri týždne po Šmolkoch do kín zavítajú Lietadlá a Kick-Ass 2.

 

Toto leto bude, čo sa týka filmov, plodné, ba až vyčerpávajúce. Prajem všetkým fanúšikom dobré kinozážitky a veľa zábavy, nech už si vyberiete akýkoľvek titul z letnej ponuky. S novinkami sa na stránky Aetteru vrátime opäť v zimnom semestri.

 

Star Trek: Do temnoty:

Muž z ocele:

Svetová vojna Z:

Trailer na Osamelého jazdca s Johnnym Deppom:

Ja, zloduch 2:

Šmolkovia 2:

 

 

Autor: Ján Janočko

Video: www.youtube.com


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com