Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do kín prichádzajú skvelé filmy. Toto sú novinky, ktoré sa oplatí vidieť

Napísal na 31. marca 2022

Kiná fungujú už prevažne bez obmedzení, a preto vám prinášame zoznam filmov, ktoré prídu do kín už túto jar. Nechýbajú nové komédie, drámy, animované filmy či horor.

Po dlhšej odmlke sa opäť môžeme stretávať v kinosálach. Vytvorili sme pre vás zoznam filmov, ktoré sa oplatí vidieť.

Komédie

Bedman

Smoliar Cedric, ktorému sa nedarí v pracovnom a ani v súkromnom živote, dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu. Vyzerá to tak, že sa mu konečne začína dariť, no nešťastie sa mu stále lepí na päty. Cestou domov z natáčania má autonehodu a preberie sa so stratou pamäte. Jediné čo vidí, je jeho kostým superhrdinu, a preto verí, že môže zachrániť svet ako Bedman. Pozrite si francúzsku paródiu na amerických superhrdinov, ktorá prišla do kín 24. marca.

filmy túto jar v kinách
Superhrdinovia smoliari, ktorí konajú dobro zlým spôsobom. Ako sa im podarí zachrániť svet? Zdroj: cinemax.sk

Stratené mesto

Stratené mesto je zaručene oddychový film. Známi herci ako Sandra Bullock, Channing Tatum či Daniel Radcliffe vás prinútia zasmiať sa nad banálnosťami, ktoré nie sú súčasťou každodenného života. Známa spisovateľka romanticko-dobrodružných noviel sa ocitne v amazonskom pralese s topmodelom, ktorý je predlohou jej knižných obálok. Snímka prišla do kín 24. marca.

Ježko Sonic 2

Na konci marca sa môžeme tešiť aj na pokračovanie známej komédie Ježko Sonic. Vo filme pôjde naozaj o všetko, pretože Doktor Robotnik sa spojil s ježurou Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zla. Nadšenci hernej série vedia, že Tails a Knuckles sú neodmysliteľnou súčasťou ježka Sonica, preto boli prekvapení, keď sa neobjavili v prvej časti. Avšak, už 31. marca si môžete v kine vychutnať Ježka Sonica 2 so všetkými postavami, ktoré k nemu patria.

filmy túto jar v kinách
Ježko Sonic 2 bude opäť vynikať humorom a emóciami. Zdroj: cinemax.sk

Animované filmy

Príšerákovci 2

Rodina Wishboneovcov sa po dlhej dobe vracia do sveta príšeriek. Namiesto svadobnej hostiny musia zachraňovať nevestu Babu Yagu a jej nastávajúceho manžela. Oboch snúbencov totiž unesie agentka a lovkyňa príšer Mila ešte predtým, ako si povedali svoje áno. Animovaný film Príšerákovci 2 je už v kinách.

filmy túto jar v kinách
Rodina Wishbonová sa musí vrátiť do sveta príšer, aby zachrínila svadbu Baby Yagy. Zdroj: cinemax.sk

Keď sa červenám

Príbeh o energetickej školáčke, ktorá má trinásť rokov, svoju partiu kamarátok a najobľúbenejšiu spevácku skupinu, nie je až tak výnimočný. Až pokým sa hlavnej hrdinke nesníva o jej predkoch a kliatbe, ktorá kedysi padla dávno na ich rodinu. Meilin Lee sa vďaka dedičstvu mení na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu vždy, keď sa rozruší. Ako si mladé dievča v puberte poradí s riadením svojich emócií, zistíte už 7. apríla v animovanej komédii Keď sa červenám.

Dráma

Drive my car

24. marca prišla do kín dráma, ktorá pochádza z japonskej dielne. Ide o filmovú adaptáciu poviedky Harukiho Murakamiho, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou. Film Drive My Car je plný tajomstva, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia. Získal niekoľko ocenení, ako napríklad Cenu za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Má aj štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

Slovenská a česká produkcia

Srdce na dlani

Tvorcovia českého filmu Ženy v behu vytvorili ďalšiu českú komédiu, ktorú môžete vidieť už 31. marca. Vo filme si zahrali známi českí a slovenskí herci. Srdce na dlani nám ukáže, že láske na veku nezáleží. V príbehu sa nachádza viacero vzťahov, ktoré počas filmu zanikajú alebo vznikajú.

Peter Dvorský

V apríli príde do kín aj biografický dokument o svetoznámom umelcovi, ktorý pochádza zo Slovenska. Nový Pavarotti, Peter Dvorský, je operný spevák, ktorý vo filme približuje svoj život od začiatku svojej kariéry. V dokumente nájdeme výpovede o umelcovi aj od jeho príbuzných a známych. Dokument si v kinách budeš môcť pozrieť už 7. apríla.

Peter Dvorský, ktorý v dokumente opisuje svoj život, upozorňuje na dôležitosť umelcov. Zdroj: cinemax.sk


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com