Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Štúdio Pixar oslavuje 25. narodeniny. Toto sú jeho najlepšie animované filmy

Napísal na 2. decembra 2020

Štúdio Pixar nás svojou tvorbou očaruje už od roku 1995. Vybrali sme pre vás ich najlepšie animované filmy, ktoré od svojho vzniku prinieslo.

Firma sa celým názvom volá Pixar Animation Studios a založili ju ešte v 80. rokoch v Kalifornii. Spočiatku sa snažili divákov zaujať krátkometrážnymi filmami, z ktorých najznámejšie sú Luxo Jr., Knick Knach a For the Birds.

Rok 1995 bol pre Pixar veľmi dôležitý, keďže do kín zavítal ich prvý celovečerný animovaný film Toy Story. Odvtedy nám toto štúdio doručilo 22 nezabudnuteľných snímok, ktoré ocenia mladšie aj staršie vekové kategórie.

Toy Story (1995)

Prvý celovečerný film Toy Story (Príbeh hračiek) doručil ako jeden z mála kompletnú 3D animáciu, čo bolo v 90. rokoch skutočným prelomom v žánri. Hračky v tomto filme ožívajú a bojujú o pozornosť dieťaťa.

Aj keď samotná myšlienka a námet nemusí znieť komplikovane, ide skutočne o výborné dielo, ktoré dospieva spoločne s vami. Za pozornosť jednoznačne stoja aj tri pokračovania, z ktorých sme to posledné mali možnosť vidieť v kinách minulý rok.

Monsters, Inc. (2001)

Pixar s originálnymi snímkami pokračoval aj naďalej, čoho dôkazom sú aj Monsters, Inc. (Príšerky, s.r.o). Svet monštier získava energiu pre bežné fungovanie z plaču a strachu detí. Čo sa však stane, keď jedno z nich príde do sveta príšeriek?

Krásny kontrast dvoch protichodných rás vyúsťuje do skvelého finále, ktoré dokáže rozplakať aj tých najodolnejších z nás. Aj keď pokračovanie kvalitatívne neobstálo v porovnaní so svojím predchodcom, určite mu dajte šancu.

Finding Nemo (2003)

Ak sa povie film Finding Nemo (Hľadá sa Nemo), niet pochýb, že ide o animovanú klasiku. Jediného syna Marlina, bojazlivej rybky, unesú potápači a náš hrdina sa vydáva na životnú cestu, aby ho našiel. Jeho jedinou nádejou je mnohými obľúbená Dory s krátkodobou pamäťou.

Kvalitne animovaný aj nazvučený príbeh o odvahe a láske sme už asi všetci videli. Dovtedy sa považoval za to najlepšie, čo ponúkajú animované filmy štúdia Pixar. Naše televízne stanice ho zaraďujú do svojej ponuky najmä počas sviatkov, takže si ho pravdepodobne pozrieme aj tento rok.

The Incredibles (2004)

The Incredibles (Rodinka Úžasných) je prvým akčným animákom, ktorý Pixar ponúkol. Parádnu akciu strieda výborne napísaný príbeh, ktorý sa točí okolo rodinky Parrovcov s výnimočnými schopnosťami. Ani oni však nemajú bezstarostný život a zisťujú, že s mocou prichádza aj zodpovednosť.

Bezkonkurenčná oscarovka zožala dovtedy nevídaný úspech a na pokračovanie sme čakali neuveriteľných 14 rokov. Čakanie sa však vyplatilo a my odporúčame aj druhú časť, ktorá sa odohráva len pár minút po tej prvej.

Ratatouille (2007)

Myšiak Remy vie variť, preto spája sily s nešikovným mladým kuchárom, aby si vo francúzskej metropole vybojoval rešpekt a uznanie. Tentokrát nás tvorcovia preniesli do sveta chutných jedál, v ktorom sa znova nižšia vrstva snaží nájsť si miesto vo svete.

Opäť ide o oscarovú snímku, ktorej nie je čo vytknúť. Režisér a scenárista Rodinky úžasných nám predviedol svoje zručnosti vo filmárskom remesle. Ako vraví sám Remy: „Keď správne spojíte všedné ingrediencie, vznikne delikatesa.“

Wall-E (2008)

Ľudia opúšťajú svet, pretože pre nich už nie je obývateľný. Robot Wall-E upratuje rozpadávajúce sa budovy, avšak len do chvíle, keď stretne atraktívneho androida Evu. Ich stret však dokáže ovplyvniť osud celej našej civilizácie.

Sci-fi animák zožal opäť divácky aj akademický úspech a v okamihu sa stal hitom. Upozorňujeme vás, vezmite si k filmu servítky, pretože ani jedno oko neostane suché.

Up (2009)

Nazvať túto Pixarovku krásnou je zložité. Áno, ide o pekný príbeh o živote, avšak znova by ste sa mali pripraviť na slzy. Pestrofarebný vizuál nám predstavuje starčeka Carla, ktorý sa s mladým skautom vydáva na dobrodružnú výpravu.

Snímka Up (Hore) si získala nielen obdiv, ale aj významný rešpekt vo svojom žánri. Zo série celovečerné animované filmy Pixar ho mnohí považujú za najlepší, vďaka svojej ľudskej stránke.

Inside Out (2015)

Príbeh filmu Inside Out (V hlave) je trochu na zamyslenie. Dostávame sa v ňom do hlavy mladej Riley, ktorá zanecháva svoj starý život za sebou a sťahuje sa naprieč krajinou do San Francisca. Dospievanie dieťaťa vidíme najmä z pohľadu emócii sídliacich v jej hlave.

Animované filmy štúdia Pixar boli vždy velebené za ich originalitu. V hlave nie je výnimkou, nakoľko ide zrejme o ich najprepracovanejšiu snímku, čo potvrdzuje viac ako 200 nominácii v kategóriách animákov.

Coco (2017)

Mexický sviatok všetkých mŕtvych sa stal námetom ďalšieho dojímavého príbehu. Rodina mladého Miguela, ktorý sa chce stať hudobníkom, odmieta hudbu v akejkoľvek podobe. Miguel si však stojí za svojím, pretože hudba je to jediné, čo jeho rozštiepenú rodinu môže znova zoceliť.

Pestrofarebný svet mŕtvych doslova dýcha životom, o ktorom je vlastne celý príbeh. Ak ste rodinne založený človek, poriadne si poplačete. Bezkonkurenčný Oscar za najlepší animovaný film roka je už len čerešničkou na torte.

Mnohé filmy od Pixaru však ešte len prídu. Tento rok sme mali možnosť vidieť Onward (Vpred) a na Vianoce nás čaká jazzovka Soul (Duša). Viac sa dočítate v článku redaktorky Zuzany Šebovej.


Možnosti čitateľa
  1. Etels   On   7. septembra 2022 at 13:04

    ⠀ Привет всем! В июне у меня было много житейских забот – переезд в новую квартиру, все дни как белка в колесе, из-за этого на косметику сил не… В магазинах натуральной косметики из Франции постоянно обновляется ассортимент и появляются новые продукты с улучшенными формулами. Соберите коллекцию своих любимых средств и порадуйте близких подарочными наборами. Работа организатора на отлично. Средства ещё не испробовала, напишу позже. Даже профессиональные косметологи-визажисты рекомендуют своим клиентам использовать оливковое масло для укрепления ресниц и бровей. Продукт зарекомендовал себя только с положительной стороны, а именно это и является доказательством его качества и эффективности! Выберите страну Электронная почта Добрый день! Хотела сказать спасибо девушкам операторам, которые предложили мне это средство на замену карелашу. От карелаша мои глаза выглядели красными и больными. Эта сыворотка сразу сняла раздражение и мои взрощенные на карелаше реснички остались на месте. Подруга впервые попробовала сыворотку для роста ресниц, начала с 7 лэш. Уже меня догоняет! Спасибо вам! https://sparrowon.cds509.euginda.com/community/profile/brigidagragg39/ Для правильного распределения средства возьмите специальную кисточку, которую можно купить в любом магазине косметики. Разумеется, сначала кисточку нужно хорошо промыть – это крайне важно для избежания проникновения различных инфекций и сохранения здоровья ваших глаз. Равномерно распределите питательное масло для ресниц и бровей и дайте ему несколько секунд для впитывания. Неправильный рост ресниц – не просто косметический дефект, а медицинская проблема, которую нужно решать, чтобы ситуация не осложнилась ухудшением зрения и воспалительными заболеваниями глаз. Добрый вечер! Я пользовалась этим средством пол года , ресницы были шикарные, на зрение никак не повлияло, т.к . Наносила по капельки кисточкой , аккуратно вдоль роста ресниц, зрение не ухудшилось, а после отмены препарата через какое то время ресницы вернулись просто в свое прежнее состояние! Это просто космос) ресницы пушистые и аж закручиваются) ну и длинные)

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *