Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hozier po niekoľkých rokoch opäť boduje s piesňou Too Sweet

Napísal na 10. mája 2024

Spevák a autor legendárnej piesne Take Me To Church opäť vydáva song, ktorý sa nevie odtrhnúť z hudobných rebríčkov. Hozier novinku Too Sweet vložil do krátkeho EP s názvom Unheard.

Andrew Hozier-Byrne, v hudobnom priemysle známy ako Hozier, je írsky spevák a skladateľ hudby od roku 2008. Narodil sa 17. marca 1990 a hudobnú kariéru začal v Trinity Orchestra, kde pôsobil tri roky. Prvú vlnu úspechu mu priniesol všetkými známy song Take Me To Church, ktorý vydal v roku 2013.

Od jeho začiatkov spolupracuje s vydavateľstvom Rubyworks, s ktorým nahrali už tri veľké štúdiové albumy, osem krátkych vydaní albumov (EP) a množstvo samostatných piesní. Albumy Hozier, Wasteland, Baby! a Unreal Unearth si vyslúžili aj svoje samostatné turné.

Hozier Too Sweet
Náhľadová fotografia vytvoreného albumu na Spotify, kde sa nachádza Hozierova kompletná tvorba. Zdroj: vanityfair.com

Najnovší album si budú môcť fanúšikovia vypočuť počas druhého kola turné Unreal Unearth Tour 2024. Hozier cestuje po celých Spojených štátoch amerických už od 20. apríla a skončiť má v pláne až na jeseň v septembri. Celkovo navštívi 37 miest berie si zo sebou aj špeciálneho hosťa, ktorým je Allison Russel, s ktorou najnovšie spolupracoval na piesni Wildflower and Barley.

EP Unheard

Toto krátke EP obsahuje skladby, ktorým sa nepodarilo dostať do jeho štúdiového albumu Unreal Unearth. Nachádzajú sa tu spolu štyri skladby: Too Sweet, Wildflower and Barley, Empire Now a Fare Well. Fanúšikovia sa od jeho vydania, konca marca tohto roku, nevedia nabažiť piesne Too Sweet.

Skladbe sa darí na YouTube, kde získala už takmer 18 miliónov zhliadnutí. Fanúšikovia si ju púšťajú neustále aj na platforme Spotify, kde má už cez 265 miliónov prehraní. Hozier sa s piesňou Too Sweet sa dostal do 45 hudobných rebríčkov po celom svete. Song bol na prvom mieste v Austrálii, Írsku, na Novom Zélande, v Nórsku, v Spojenom Kráľovstve a aj v Spojených štátoch amerických v troch Billboard rebríčkoch.

Zdroj: Tlačová správa