Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Eiffelova veža ako symbol mieru

Napísal na 16. novembra 2015

13. november sa stal dňom, ktorý zahalil nielen Francúzsko, ale i celú Európu do smútku. Na najmenej 150 mŕtvych sa vyšplhala bilancia teroristického útoku, ku ktorému došlo v piatok vo večerných hodinách v 10. a 11. obvode francúzskej metropoly Paríž. Podľa miestnych médií a svetových agentúr streľba nastala pred koncertnou sieňou Bataclan. Okrem toho zazneli aj výbuchy na národnom štadióne Stadede France, kde práve prebiehal futbalový zápas medzi domácim tímom a Nemeckom.

landscape-1447538826-peace-for-paris-icon

Magazín Slate zverejnil umelca, ktorý vytvoril na znak podpory túto kresbu. Už predtým formou kresieb reagoval na viaceré udalosti, napríklad na teroristický útok na redakciu časopisu Charlie Hebdo, ktorý sa stal 7. januára tohto roku. Tento útok si vyžiadal 12 mŕtvych a 10 zranených. Jednalo sa o najkrvavejší incident v Paríži od masakra v roku 1961.

Na podporu Francúzska sa rozsvietilo mnoho pamiatok a stavieb po celom svete. Jednou z nich bol aj bratislavský hrad. Na sociálnych sieťach sa rozšíril obrázok, ktorý má v symbole mieru namaľovanú Eiffelovu vežu.

Môžete si pozrieť aj video, v ktorom hlavy štátov dávajú na známosť svoju podporu na pomoc Francúzskemu ľudu.

Obrázok bude navždy symbolizovať podporu sveta smerom k Francúzsku a mieru a spojenie dobra proti nespravodlivosti, utláčaniu, šialenstvu a terorizmu. 

29757_Ked-mesto-svetiel-zdrveny-Pariz-zhasne-cely-svet-svieti-farbami-Francuzska-na-znak-podpory

Trikolória Francúzska v Sydney, Rio de Janeiro a USA.

 

2367010_trikolora-ucta-spolupratricnost-terorizmus-utok-bratislava-hrad

Ako znak podpory sa trikolória Francúzska objavila aj na bratislavskom hrade.