Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Obrí roboti opäť povstali

Napísal na 9. apríla 2018

V kinách sa nám predstavila druhá časť akčných Jaegrov. Ak ste milovníci filmov s obrovskými strojmi zachraňujúcimi svet, toto sci-fi je práve pre vás. Je to film so sympatickými postavami, diváka však ohúri najmä skvelou grafikou a dobrou gitarovou hudbou.


Možno vás odradila prvá časť Pacific Rim, kde ste pri sledovaní filmu svoje mozgové závity veľmi potrápiť nemuseli. Veľké kovové obludy bojujúce proti Kaijuom, nechutným tvorom s modro-zelenými slinami z iného sveta, boli možno trošku zaujímavé, ale chýbala tam hlbšia myšlienka, nad ktorou by divák mohol premýšľať aj nasledujúce dni, minimálne hodiny. Tá sa veľmi nedá očakávať ani pri druhej časti Pacific Rim: Povstanie. Na druhej strane ma však prekvapili nové postavy, ktoré som si hneď obľúbila a svojím trefným humorom ma vedeli rozosmiať omnoho viac ako v jednotke.

Jedna z hlavných postáv Jake Pentecost stvárnený Johnom Boyegom (ktorý mimochodom hral aj Finna v Star Wars – Poslední Jediovia či Sila sa prebúdza) je nútený pokračovať v šľapajach svojho otca. Jakea si hneď obľúbite vďaka trefnému humoru a klasickej mužskej drzosti voči autoritám.

Ako inak, aj v tomto filme musí byť kladná ženská hrdinka, ktorá sa vie aj poriadne biť. V Pacific Rim 1 to bola Mako Mori, ktorá ako postava pokračuje aj v dvojke. V tej vás pre zmenu ohúri sympatická mladá slečna Amara Namani. Na svoj vek až príliš múdre dievča dokáže skonštruovať malého Jaegríka a kvôli tomu je spolu s Jakeom vzatá do väzenia. Pentecost, jeden z najlepších pilotov Jaegerov, si tak musí vybrať. Buď bude bojovať v hlave obrieho robota a mladú slečnu vezme so sebou, alebo ostane vo väzení. Čo je preňho menšie zlo?

Hlavní protagonisti. Zdroj: youtube

Ak si chcete oddýchnuť bez toho, aby ste museli rozmýšľať nad dejom, film sa vám bude po audiovizuálnej stránke určite páčiť. Bohaté bitky, obrovské zbrane, kvalitné zobrazenie rozbíjajúcich sa mrakodrapov, lietajúce sklo či obrí roboti a ešte väčší Kaijuovia. To všetko bolo vizuálne spracované veľmi dobre,no pre náročnejšieho diváka však to nestačí. Film je v kinách už od konca marca.

Zdroje: superherohype.com, geekculture.co, nerdist.com, findyourseen.com, myvue.com