Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Herný turnaj UniCup: V Trnave vzniká herná olympiáda

Napísal na 8. apríla 2018

Pokiaľ patríte medzi vášnivých fanúšikov hier, či už stolných, kartových, alebo tých digitálnych, teraz môžete vďaka študentom a pedagógom z UCM FMK svoje skúsenosti, nabraté stvokami hodín hrania, zužitkovať. 


Marec všetci poznáme aj ako mesiac knihy a apríl je známy, aj vďaka začiatku jari, ako mesiac lesov. V Trnave si ich však tento rok zapamätáme ako dva mesiace hier vďaka netradičnému podujatiu pod názvom UniCup.

Oficálny plagát UniCup-u

Výber hier je naozaj pestrý, príde si tak na svoje naozaj každý. Či už obľubujete staré dobré klasiky z našich detských čias, akými sú napríklad roztomilé bratovražedné vankúšiky Bulánci, alebo ste zástancami hier, ktoré sa spájajú s modernými technológiami, akou je napríklad Just Dance od Ubisoftu, či si dokonca radi s priateľmi zasúťažíte pri kartách s tematikou divokého západu, nájdete medzi hrami iste svoju srdcovú záležitosť.

League of Legends

 

Ak sa však na tieto kvalifikačné zápasy neviete dostaviť, nevešajte hlavy! Organizátori UniCup-u mysleli aj na hráčov „multiplayeroviek,“ a tak sa môžete stať súčasťou tejto hernej konvencie aj vďaka turnajom online.

Okrem CS:GO sa do zoznamu hier prebojovali aj dvaja veční rivali MOBA hier League of Legends a DOTA 2. Preto ani vy, hráči online, neotáľajte a hor sa do public hier trénovať na turnaje UniCup-u!

 

 


Organizátori tohto herného festivalu si nechali naozaj záležať, a to aj čo sa týka otázky výhier! Najšikovnejší hráči zo semifinálových turnajov postúpia do finále, ktoré sa uskutoční 14.-15. apríla na hernom festivale UniCon. Podľa umiestnenia v nich získajú špeciálnu výhru, tzv. unicoiny – menu víťazov, za ktorú si môžu v záverečnej dražbe vedenej znamenitým hráčom Andrejom Bičanom, vydražiť parádne ceny.

Registrácia v turnaji je zároveň aj dvojdňovým lístkom na spomínaný festival UniCon, ktorý hráči získajú za cenu jednodňového. Kvalifikácie sa otvárajú vždy týždeň pred začatím turnaja. Preto ak vás UniCon a UniCup zaujali, klikajte na oficiálnu stránku a prihláste sa do turnajov čím skôr.


Pre navodenie tej správnej atmosféry pripájame aftermovie z minuloročného UniCon-u! GL, HF!

UniCon 2017 LAN by BW Pictures

Našli sme jedno doposiaľ nezverejnené video z minulého ročníka UniConu. Radi by sme sa ním na čas rozlúčili s tradičným formátom BYOC lanky, ktorá tento rok nebude súčasťou festivalu. Namiesto nej prinášame sériu kvalifikácií vo viac ako desiatke hier, ktorá určí finalistov postupujúcich na pódiové finále. Veríme, že tento formát prinesie viac zábavy hráčom aj divákom. Rozpis termínov a miest v evente:www.facebook.com/events/1802610186711817/

Uverejnil používateľ UniCon Streda 28. februára 2018

 

 


Pokračovať v čítaní