Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Denník nádejnej vysokoškoláčky vol.6- príbeh na pokračovanie…

Napísal na 2. marca 2016

12741927_1255753751107177_5134007447844829175_nDnes , keď som zavítal do školy (riešiť svoju budúcoročnú diplomovú prácu, aby som mal pocit, že áno Vorvi, si kanec, riešiš diplomovku rok pred, i napriek tomu, že všetci tvoji spolužiaci to už dávno majú vyriešené), tak som sa náhodou stretol s jednou svojou kamarátkou, ktorá mi vraví, že si celkom dosť fičí na našej Vikine a na jej denníkoch. To mi dodalo chuť v tento škaredý sychravý deň sadnúť znova na notebook, prelustrovať facebook a priniesť vám ďalšie pikantérie zo života nádejnej vysokoškoláčky.

 

 

 

 

KRÁTKY DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA – ČASŤ 13.

Takže po prvé: starší žiaci na škole nemajú absolútne prehľad o obtiažnosti testov! Fešák štvrták, ktorý sa vyjadril, že istá skúška sa dá slušne natipovať, si asi pomýlil skúšajúceho, predmet a podľa mňa aj fakultu! (Vorvi, to néé na teba, to iného som myslela. :D)

…Ale o inom som chcela. Moja mama sa vďaka skúškovému stala trpezlivejším človekom. Bežne po mne vrieska v takej frekvenčnej hladine, že si začnú upratovať izbu aj susedove deti. Teraz však len nervózne chodí okolo môjho UČEBNÉHO KÚTA, (učebným kútom cháp každé miesto v byte, kde si môžem sadnúť bez toho, aby som musela zavolať buldozér na odpratanie nadbytočných vecí – pozn.red.) a čaká na koniec skúškového, aby mi mohla pichnúť do ruky vysávač, do druhej mop, do tretej handru na prach a na hlavu poukladala všetky taniere od jedla. Včera som natáčala video, ktoré musím odovzdať, aby som mohla preliezť o ďalšieho semestra. (Lebo veď my sme masMEDIÁLNA fakulta!) Po šiestich hodinách hrania psychopatky, ktorú naháňa vlastné svedomie, mám trojminútový material. Vôbec mi nie je sprosté, že chalanko mi vymyslel scenár, natočil video, zostrihal video a zohnal mi doňho hudbu. Človek by neveril, akú dôležitú úlohu hrá hudba vo videu. Hudobný set, ktorý má 7 minút 20 sekúnd pôsobí tak strašidelne, ako predstava každého z vás, že by 7 minút vkuse počúval NoName. Nakoniec máme dosť slušné hororové scény. Keďže mi autor „môjho“ videa nelajkuje denník vysokoškoláka, nevidím dôvod mu verejne ďakovať, aj tak Šuleho všetci poznáte, aj bez môjho spomenutia.

Počas cestovania do školy som sa stretla už s rôznymi „vlakovými revízormi“. Niektorí sú milí, niektorí chápu, že som si ISIC nechala doma na stole, niektorí na mňa súcitne pozerajú, keď si všimnú, že Kristína zbiera po vlaku staré lístky a potom z nich stavia lodičky… Ale tá ženská, ktorá mala dnes službu sa zapísala do môjho revízorského blacklistu. Podľa mňa to bola tak extrémna feministka, že keby 12771775_1242687555744761_7200713088497727354_ostroskotala na opustenom ostrove s papierom a fľašou, tak nenapíše odkaz do fľaše, lebo šak neni sprostá, aby sa ozvala prvá… Svojím prístupom ma natoľko vytočila, že po príchode domov som si musela na 10 minút ľahnúť. Po desiatich minútach som zistila, že ležím dve hodiny a tak teraz sedím v mojom učebnom kúte, čakám kým mama dorobí živánsku a hneď potom sa začnem učiť.
P.S.: KOMU skupina 07, o koľkej sa dnes stretávame v CERVEZE?

DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA ČASŤ 14. – VÝCUC Z UPLYNULÉHO TÝŽDŇA

12494006_1228159227199963_9192562878515831475_oOpäť by som rada vyzdvihla môjho najobľúbenejšieho spolužiaka Domina, za ktorého Bohu ďakujem a rovnako mu ďakuje aj môj index a jeho priečinok ANGLICKÝ JAZYK – toľko z ďakovného okienka, lebo sa obávam, že v roku 2018 si pôjde Domino vybaviť občiansky a dajú mu tam dva krát Bc. – za seba a za mňa. Zistila som, že edukačné výroky mojej mamy o tom, ako „sa treba učiť z prednášky na prednášku“, nie sú až tak celkom pravda. Keď v období skúškového veríš v Boha, v anjelov alebo v amulety, ľahko pohltáš učivo za jeden večer. A potom sú skúšky, ktoré nepohltáš, ani keby si mal poruchu širokého pažeráku… (Táto diagnóza asi neexistuje, lebo jak hltám, tak hltám, aj tak z tých dejín komunikácie hovno viem). Zistila som, že priama úmera neplatí len na hodinách matematiky. Čím viac je s tebou profesor väčší kamoš a čím viac nedôležitý predmet učí (lebo šak dva kredity), tým väčšiu knihu nafasuješ na skúškové. Pýtam sa prečo?! Aby toho nebolo málo, môj 12 ročný brat mi dnes oznámil že už mu nevyhovuje jeho ročný štvorkový ajfon a tak dostane šestkový. Ja nežiarlim! Ja mu HO želám a tento status píšem prajne na mojom zaseknutom samsungu. Nemá to nič spoločné s mojím vysokoškolským životom, ale vytočilo ma to. Rovnako, ako jeho výrok, že on nie je drzý, on sa ma snaží len umravniť! Pamätám sa, ako som chcela v 12tich umravniť moju mamu, keď mi zakázala ísť do Malibu na diskošku. Aj zárubňa, ktorá mi dala druhú si to pamätá. Dnes sme v rádiu natáčali pozvánku na DOD pre maturantov. Mala som odpovedať nad otázku, prečo som išla študovať na túto fakultu. V odpovedi som použila všetky klišé, ktoré som mala ešte v pamäti, keď sme organizovali DOD na strednej. Prišla som domov a keďže sa mám učiť, vážne som sa zamyslela nad tým, prečo tam vlastne chodím :
• Lebo na stanici predávajú fornetty
• Lebo kebab na trojičnom stojí 1,60
• Lebo RÁDIO
• Lebo sa mi nechce ísť do roboty
• Lebo na DOD mi dali odznak a redbull
• Lebo ma baví písať denník vysokoškoláka
• Lebo si chcem po škole strčiť diplom do šuflíla like ‪#‎myMotherStyle
• Lebo nemáme matiku
• Lebo Mendlová s Cisarom povedali, že je to v pohode škola
…A čo je hlavné –LEBO PRAHNEM PO NOVÝCH POZNATKOH A TEORETICKÝCH VEDOMOSTIACH!

DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA ČASŤ. 15 – (ne)posledná skúška

12670467_1244220365593849_5379619417388637614_nPamätám si literárny výstup mojej milovanej profesorky na strednej, keď som sa pred ňu postavila s rukami vo vreckách, že veď svet sa nezrúti za to, že som meškala s odovzdaním práce. Čo som sa ja napočúvala na tému: ,,Vikina a jej dochvílnosť“. Múdry človek sa poučí, ale Vikina si napochoduje na opravný termín skúšky bez prihlásenia v AISe – ved svet sa nezrúti, lebo som odignorovala deadline prihlasovania na termín. To si píšte že svet sa nezrúti, svet ma na háku, na čele s profesorom, ktorý ani nevedel kto som, nieto ešte, že nie som zapísaná v AISe. Sprostí majú šťastie – ale nie čo sa týka otázok na teste… No, veď ešte je ďaľší opravný, nie? A keď tak prenesiem… a potom prenesiem… a potom otvoria šiesty ročník vysokoškolského štúdia na prenesené predmety. Aspoň viem, že v tom šiestom ročníku nebudem sama. Spolužiak Erik tam bude so mnou!! A ja ho mám rada, aj napriek tomu, že po tom, čo som si pustila NoName na youtube, poprosil ma, aby som mu potom vymazala históriu… Pokrytec! (Hlavne, že lekná si spieval na celú kuchyňu!)

Myslela som si, že som jediný človek na svete, ktorý pôsobí na ostatných pribrzdeným dojmom. Potom som išla na jednu skúšku a tohoto pocitu som sa zbavila. Týpek stopol celú triedu na začiatku testu, lebo sa potreboval opýtať profesora, či si môže dať PODLOŽKU pod papier, lebo mu na originálnej podložke nepíše pero. Profesor dovolil a chalanko po 5 minutách zahlásil, že ,,Aha, asi to bude tým perom.“

Dnešné popoludnie sme venovali Laure (všetci sa tvárte, že viete, kto je Laura), a jej videu na audiovizuálku – lebo ja som dostala Áčko, tak som momentálne najpovolanejší človek na pomoc spolužiakom – a čo, že neviem, čo je to Sony Vegas a strihala som naposledy v škôlke… Výsledné video vyzerá, akoby sme ho natočili na kameň a zvuk nahrávali na baklažán. Napriek tomu čestne prehlasujem, že aj keď dostane Laura FX, tak sme sa aspoň zabavili a ja už konečne viem, čo je to ten real vysokoškolský život: na raňajky debrecínska bageta, na obed pol litra rumu a sáčková polievka. Vedeli ste, že po treťom pohári chutí Božkov rovnako, ako Morgan? Ja tiež nie, ale Laura s Erikom tvrdia, že o chvíľu si zvyknem. Tak teraz sedíme, pijeme a Erik varí obed?!?!? Podľa toho ako to vyzerá usudzujem, že na varecha.sk má dosť na hovno karmu :D… Takže chvála všetkým, ktorí majú skúšky za sebou a nám, obyčajným smrteľníkom želám veľa šťastia.
P.S.: Zuza Plšková dnes dostala FX!


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Noc Oscarov 2016


Náhľad