Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Beánia FMK mala tento rok nálepku RETRO

Napísal na 30. novembra 2016

Bodky, pásiky, menčester či riflovina.

Toto nie je ponuka secondhandového výpredaju, toto je realita.fmk-retrobeania2016_plagat

V utorok  večer ovládla Trnavu masa retroštudentov, ktorí mierili do obľúbeného vysokoškolského podniku Relax Párty Club. O dvadsiatej hodine sa otvorili brány klubu, ktorý vítal návštevníkov s tematickou atmosférou.  Je zrejmé, že organizátori nenechali nič na náhodu a premysleli každý jeden estetický detail. Výzdoba, hudba, fotostena.

To je len pár vecí, ktoré charakterizujú túto neopakovateľnú noc. A prečo práve RETRO?

Spoluorganizátor RETRO beánie Andrej Brník: „Každý rok je tradíciou, že Fakulta masmediálnej komunikácie organizuje beániu v nejakom štýle. Posledné ročníky boli skôr o sakách a slušných šatách, takže tento rok sme to chceli trochu zmeniť. Keďže retro je teraz v móde a dá sa s tým pekne vymýšľať, bola voľba jasná. Avšak tento rok sme troška spolu s kolegyňou Slávkou Gracovou a jej manželom Martinom pomohli štvrtákom s prípravami tejto akcie, ktorú už tradične organizujú študenti FMK.“

15304010_1279652582094910_38671036_oVoľba bola jasná a my si dovolíme tvrdiť, že aj veľmi dobrá. Na včerajšiu party, ktorá býva každý rok tradične organizovaná štvrtákmi našej fakulty, dorazili všetci študenti v outfitoch z rokov minulých. Nikto sa neurazí, ak prehlásime, že nie sme len mladí, moderní a dynamickí! My sme kreatívni, flexibilní a najmä coool. Dôkazom sú aj módne kreácie od výmyslu sveta, v ktorých sa retro fmk people predviedli.

 

retro_beania_2016_fmk_matejbruchala-4-of-5

Hudobná skupina Cellmates

O RETRO náladu sa nám včera večer organizátori postarali dôkladne. Skupina Cellmates nám poriadne rozprúdila krv v našich rock´n´rollových údoch a nebude to klišé, ak prezradíme, že počas ich hudobného vystúpenia praskal tanečný parket vo švíkoch. Táto trojčlenná kapela má za sebou množstvo európskych koncertov a my sme radi, že prišli aj na našu tradičnú a obľúbenú udalosť.

Medzi ich koncertom, ktorý bol rozdelený na dve časti, vystúpila aj talentovaná speváčka, a tiež herečka zo seriálu Divoké kone Nikola Benedikovičová.

Keďže beánia býva primárne organizovaná pre prvákov, aby odštartovali svoj nefalšovaný vysokoškolský život, pýtali sme sa mnohých z nich, ako sa im páčil večer. Niektorí boli nadšení, niektorí boli veľmi nadšení a niektorí už ani nevedeli rozprávať – tak veľmi boli nadšení.

Medzí tých, čo rozprávať vedeli patrí Dominika Meszárošová: Keďže som prváčka, na takejto udalosti som vola prvý krát v živote a už teraz som si istá, že nie posledný. Atmosféra bola skvelá. Veľmi sa mi páčilo, že to bolo na tému retro. Bol to super nápad od organizátorov a veľká sranda tancovať na oldies hity. Veľké plus bola živá kapela, a tiež stena, pri ktorej sme sa mohli odfotiť. Som zvedavá akú tému si pre nás organizátori pripravia budúci rok. :-)“

Celým programomretro_beania_2016_fmk_matejbruchala-2-of-5 nás sprevádzala moderátorska dvojica Smarty a Samuel, ktorá akoby si z nakrúcania Trianglu odskočila. Účastníkom retrozájazdu spríjemňovali večer zábavnými súťažami. Najviac sa však ľudia tešili na tombolu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou každej beánie. V momente ako sa ohlásila táto populárna párty aktivita, každý mal v ruke pripravený lístok s číslom. Moderátori mali z pódia perfektný výhľad na celý priebeh akcie a Smarty ho zhodnotila takto:  „Každá takáto udalosť závisí od ľudí a čo sa týka FMK people, tak to sú ľudia, ktorí sa vždy bavia, ktorí žijú Fakultou a to sa potvrdilo aj na tohtoročnej beánii fakulty masmediálnej komunikácie. „

Pevne veríme, že zdieľate podobný názor na Retro beániu, ktorá sa uskutočnila 29.11.2016 a spoločne sa stretneme aj budúci rok.

15320405_1497903070225576_1898705724_n15310753_1497901973559019_297609379_nretro_beania_2016_fmk_matejbruchala-3-of-5

 

 

Foto: Matej Bruchala, vy – naši fmkpeople 🙂

Text: Viky Chovancová

 

 

Označené ako