Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Áčko ako obeť

Napísal na 14. mája 2018

  1. Dnes v noci približne o 1:00 si zatiaľ neznámi vandali zgustli na novodobej dominante mesta, trnavskom hashtagu. Podarilo sa im zničiť jeho posledné písmeno A, ktoré sa tak, ako všetky ostatné, dá považovať za umelecké dielo šikovného autora, ktorého námaha bola ľudskou hlúposťou pošliapaná.

Povrch poškodeného písmena maľovala len 28.4.2018 umelkyňa Tatiana Vrtochová, známa najmä pod pseudonymom Da Linka. Venuje sa detským motívom, ktoré preniesla aj na bielu plochu áčka v podobe otecka sprevádzajúceho svoje dieťa pri prvých krokoch. Podľa vyjadrenia umelkyne pre rádio Aetter, je to síce veľmi smutné, ale tak ako sú pozitívne ladené jej výtvory, tak je optimistická aj vo svojom pohľade na vec. Vraví, že dva roky existencie hashtagu bez incidentov sú celkom fajn vizitkou a rovnako sa spolieha na to, že písmená sú odolné a aj táto škoda by sa mala dať opraviť.

Veríme, že v dohľadnej dobe bude celý hashtag vo svojej pôvodnej podobe opäť slúžiť na spríjemnenie letnej atmosféry Trnavy všetkým, ktorí snahu iných o originálne skrášlenie nášho mesta ocenia.

Zdroje: Trnavské rádio – facebook


Pokračovať v čítaní