Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Footgolfový turnaj aj s prekvapením

Napísal na 14. mája 2018

Naša fakulta pokračuje v tradícii footgolfového turnaja. V areáli hotela Agatka v Čiernej Vode sa zišli športovci, športoví redaktori, pedagógovia a študenti na druhom ročníku podujatia. Organizátori do poslednej chvíle tajili veľké prekvapenie. A bolo sa na čo pozerať.

Pozvanie prijali redaktori denníka Šport, TV Markízy a RTVS, tréneri a futbalisti fortunaligových klubov ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina a AS Trenčín, MUFUZA, pedagógovia a študenti FMK a toľkokrát spomínané prekvapenie – na turnaj prišli profesionálni footgolfisti, a nie hocijakí. Aktuálna svetová jednotka Ben Clarke z Veľkej Británie, druhý v rebríčku Argentínčan Nicolas Garcia a jeho krajan, ôsmy v poradí Matias Perrone. Všetci traja síce prišli na Slovensko kvôli turnaju v Bernolákove, ale našli si čas aj na naše podujatie. Líder svetového rebríčka Clarke si akciu pochvaľoval.

Účastníci boli pomiešaní do štvorčlenných skupín a súťažili. Princíp footgolfu je podobný ako pri golfe. Víťazom sa stáva hráč, ktorý potrebuje najmenej kopov na trafenie jamky. Najviac sa darilo svetovej jednotke. Ben Clark prešiel 9-jamkové ihrisko s 28 kopmi. Zahanbiť sa nenechal ani Ján Kozák mladší, ambasádor footgolfu na Slovensku, ktorý mal o jeden kop viac ako Angličan. Syn reprezentačného trénera nemusel byť smutný – v súťaži jednotlivcov obhájil víťazstvo z minulého ročníka (výsledky profesionálnych footgolfistov sa nepočítali). Najlepším tímom sa stal ŠK Slovan Bratislava pred RTVS a MŠK Žilina.

Všetci aktéri turnaja pokope. Svetová jednotka vo footgolfe Ben Clarke na fotografii v spodnom rade tretí sprava. Foto: Kristián Pribila

Druhý ročník mediálneho footgolfového turnaja mal pozitívne ohlasy. Vypočujte si postrehy aktérov podujatia.

Martin Ševela. Foto: Adrián Juríček

Trénera Slovana Bratislava Martina Ševelu sme sa spýtali, či by si vedel predstaviť footgolf ako spestrenie tréningového procesu.

Veľká vďaka patrí našej pedagogičke Oľge Škvareninovej za skvelú organizáciu mediálneho turnaja. Veríme, že sa v podobnej zostave stretneme aj o rok.

 

 

 

 

Titulná fotografia: Kristián Pribila


Pokračovať v čítaní