Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zoznam seriálov, na ktoré sa (ne)tešiť

Napísal na 1. októbra 2013

 

Prvá časť noviniek o tom, kto sa prehrýzol k ďalšiemu roku svojho života…

 

Sledovanie nových epizód milovaných televíznych sérií patrí k obľúbenej činnosti študujúcej mládeže. Čím väčším nedostatkom spoločenského života trpíte, tým viac času máte na internáte, na priváte či doma. No a čo s voľným časom? Venovať sa obrodeniu mysle, či nebodaj sa učiť? Nie, nie, seriály to zachránia.

 

bender

Nie každý seriál je však populárny natoľko, aby si udržal megadlhú životnosť, a tak aj v tejto sezóne nás niektoré stálice opúšťajú. Dôvodom je (prekvapivo) nízka sledovanosť. Poďme sa pozrieť nielen na tie, ktoré prežili leto a vracajú sa na obraz, ale aj na tie, ktoré končia a dáme im posledné zbohom…

 

Veľký návrat na stanicu Comedy Central hlási srdcovka mnohých mladých, ale aj starých – South Park. Po nehanebne dlhej prestávke sa príbeh, točiaci sa okolo kvarteta školákov, konečne vracia. Mládeži neprístupný „animák“ si do sedemnástej série vezie novú zvučku, nové témy a stredajší vysielací čas. Po nadšení zo stretnutia s Ericom Cartmanom a spol. však zamrazí asi každého fanúšika Futuramy. Animované príbehy z budúcnosti od tvorcu Simpsonovcov Matta Groeninga totiž museli byť ukončené siedmou sériou. Napriek nevôli divákov si televízia nedala povedať, a tak si dá seriál buď prestávku a pokračovať bude na inej stanici (ako tomu bolo aj pre pár rokmi), alebo fanúšikom neostane nič iné, ako púšťať si staré časti stále dokola.

 

 

family-guy-peter-griffin7

Medzi najväčších zásobovateľov seriálovej tvorby pre slovenské televízie patrí stanica Fox. Už roky rokúce je v našich končinách milovaná aj nenávidená paródia na život americkej rodinky – Simpsonovci. Američania si zvykli na nedeľňajší vysielací čas a výnimka sa nekoná ani tento rok. Nedeľa patrí animovanej tvorbe. Bob´s Burgers je názov novej série, ktorá sa bude snažiť nájsť si fanúšikov bezprostredne po žltej rodinke zo Springfieldu. Aby toho nebolo málo, môžete sa tešiť aj na nové časti American Dad či Family Guy (alebo Griffinovci, ak chcete).  Ďalším animovaným seriálom, na ktorý sa diváci tešili je Cleveland Show. S tou sa už diváci stretávať nebudú. Či ide o koniec definitívny, však nie je jasné.

Prosby o reinkarnovanie cynického a geniálneho doktora Housa neboli vyslyšané, a tak si Hugh Laurie môže s pokojom užívať život bez paličky a bez najpripečenejších diagnóz.

Kto si ale nemôže oddýchnuť od práce, je porotcovský kat Simon Cowell. Ten sa s obmeneným obsadením poroty vracia na obrazovky v talentovej šou X Factor. A v tomto ročníku si „nadelil“ do partie Paulinu Rubio, Kelly Rowland a Demi Lovato.

 

bones-tv-show-f17Na Slovensku populárny seriál Kosti pokračuje v pondelkovom vysielacom čase. Za zmienku stojí aj novinka, ktorá je pripravovaná na november – sci-fi seriál Almost Human, odohrávajúci sa v nie tak ďalekej budúcnosti, by mohol zaujať  nemalú skupinku priaznivcov tohto žánru. Trailer k nemu nájdete na konci článku.

 

Ak ste mali radi mysteriózny Fringe (Hranice nemožného) alebo Gossip Girl (Stanica The CW)… Je mi ľúto. Nové časti, žiaľ, nebudú… Pokračovať však bude „polomuzikál“ Glee, The Following a na stanici NBC si nové dobrudružstvá prežijú hrdinovia seriálov GrimmRevolution. Ženské osadenstvo poteší pokračovanie Upírskych denníkov.

Trailer na novinku Almost Human:

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní