Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aj výpoveď v práci sa dá dať štýlovo. Pozrite sa ako!

Napísal na 8. októbra 2013

Zo sveta médií a marketingu (1.10. – 7.10.2013)

Dávam výpoveď. Značka: Štýlovo a virálne!

fired_barSociálne médiá a internet poskytli priestor pre vytváranie vlastnej osobnej značky. Keď je dosť silná, nemusíte sa pravdepodobne báť o existujúcu prácu ani o prípadné hľadanie nového uplatnenia. Chytré nápady môžu často viesť k získaniu miesta, na ktoré treba mať inak dostatočné skúsenosti. Naozaj výnimočne sa podarilo oznámiť šéfovi, že končí, novinárke Maríne Shifrin. Svoje zbohom povedala šéfovi vo videu, v ktorom o 4:30 ráno tancuje na pieseň od Kanye Westa a vysvetlenie situácie sa objavuje v titulkoch. Video zaznamenalo za necelých 5 dní takmer 8 miliónov zhliadnutí. Bývalý šéf Mariny nahral videoodpoveď, v ktorej tancuje na rovnakú pieseň snáď celá Next Media Animation. Ako to už ale s kópiami býva, video zďaleka nemá taký úspech ako originál.


Absolut vodka ako mecenáš umenia

absolut-kolaz_560x247Už nejakú dobu sú reklamné kampane Vodky Absolut zamerané hlavne na transformáciu – konkrétne na úpravu ikonickej fľaše. V jednej z reklám fľašu zapracovali do dreveného lehátka, v inej zase do diadému či parožia. Ale nová kampaň sa už toľko nezameriava na fľašu, ako na umelecké spracovanie. Firma Absolut poukazuje na svoje umelecké mecenášstvo. Projekt prebieha už dlhšiu dobu. Medzi prvých umelcov, s ktorými spoločnosť Absolut spolupracovala, patril aj Andy Warhol. To bolo už v roku 1985. Rad ďalších významných umelcov postupne pribúdal. Celkovo už má na svojom konte spoluprácu s viac ako 500 umelcami. V novembri k tomu spustí Absolut súťaž pre všetkých, ktorí si myslia, že ich umelecký projekt môže niečo zmeniť a dosť kreatívne znázorňuje hlavný claim – Transform Today. Niektorým účastníkom potom Absolut umožní prístup a publikáciu v rámci rôznych médií – dostanú tak šancu svojim umením naozaj osloviť svet a pretvárať budúcnosť.


V Simpsonovcoch umrie kľúčová postava. Kto to bude?

simpsoni-r637-st.ir3-_t300Umrie jedna z kľúčových postáv. Touto správou zarazil jeden z tvorcov populárneho seriálu fanúšikov pred spustením novej sezóny. A okamžite sa začali špekulácie o koho pôjde. Údajne by mala v jednej z budúcich častí série zomrieť postava, ktorú nahovoril nositeľ televíznej ceny Emmy za seriál. Lenže takýchto postáv je viacero vrátane Homera, jeho otca, Očka či klauna Krustyho. Podľa BBC sú „favoritmi na odstrel“ práve Abraham Simpson a Ľavák Bob. Smrť známych postáv v seriáli nebude mať premiéru. Okrem rôznych špeciálov už viackrát v minulosti tvorcovia napríklad nechali umrieť ženu Neda Flandersa, suseda Simpsonovcov, či Homerovu krátkodobú manželku z Las Vegas.


Televízia Šlágr chystá druhý kanál, rádio a možno aj mobilného operátora

peterkaManželia Karel Peterka a Jana Peterková, ktorí rovným dielom vlastnia vydavateľstvo Česká muzika a jeho prostredníctvom aj úspešnú televíziu Šlágr, plánujú rozšíriť svoje mediálne aktivity. Počas októbra spustia druhý program šlágra, ktorý začne vysielať v Prahe a postupne bude pridávať ďalšie kraje. Do roka tiež plánujú rozbehnúť vlastné rádio, na ktorom chcú hrať to isté čo v televízii – ľudovú hudbu či prerábky hitov v nenáročných aranžmánoch. Plány Peterka priblížil aktuálnemu vydaniu časopisu Forbes, ktoré vychádza 3. októbra.
TV Šláger, firma prevádzkujúca rovnomennú televíziu, sa ďalej chystá vytvoriť divácky klub ponúkajúci zľavy u partnerských spoločností.


V Žiline štartuje nová lokálna televízia Fenix

indexNová žilinská regionálna televízia Fenix, ktorá získala licenciu od Rady pre vysielanie a retransmisiu 2. júla 2013, spustila svoje vysielanie v utorok 1. októbra 2013. Prevádzkovateľom televízie je spoločnosť Lotos Plus so sídlom v Lietavskej Lúčke. Vysielanie novej televízie FENIX bude dostupné 24 hodín denne, v programovej ponuke by sa mali objavovať publicistické, dokumentárne, ako aj hudobné programy. Ako však uvádza samotná televízia FENIX na svojich webových stránkach (http://www.tvfenix.sk), počas víkendových dní by vo vysielaní nemali chýbať ani programy pre dospelých.


Aplikácia zhromaždila všetky profilovky z Facebooku aj ďalšie dáta o používateľoch

2450426Autorom netradičného projektu je argentínska umelkyňa Natalia Rojas. „Neporušujem žiadne predpisy na ochranu súkromia na Facebooku, pretože nezbierame žiadne súkromné informácie, fotografie alebo mená užívateľov. Len sme našli neškodný spôsob, ako ukázať 1,2 mld. profilových fotografií a chronologicky ich usporiadať,“ napísala autorka. Ak teda navštívite stránku thefacesoffacebook.com, môžete zistiť, aké ste číslo na Facebooku, ako sú na tom vaši priatelia, ale napríklad aj to, kto bol na Facebooku medzi prvými. Všetko je zoradené od ľavého horného rohu podľa dátumu založenia profilu.


Google Street View zavítal do podzemia. Ukáže urýchľovač častíc

getfile.aspxDo služby Street View najnovšie pribudli snímky Veľkého hadrónového urýchľovača častíc (LHC). Zariadenie sa nachádza v podzemnom komplexe Európskej organizácie pre jadrový výskum (CERN). Internetová služba zavedie používateľa do tunela, kontrolných centier a laboratórií. Sprostredkuje pohľad na technické vybavenie určené pre experimenty ATLAS, ALICE, CMS, LHCb. Google zbieral fotografie počas dvoch týždňov pred dvomi rokmi. Urýchľovač je najväčším prístrojom svojho druhu na svete. Rozprestiera sa v kruhovom tuneli s obvodom 27 kilometrov pod Francúzskom a Švajčiarskom. Cieľ prístroja je zodpovedať na niekoľko významných otázok, od ktorých sa odvíja teória časticovej fyziky – prispel by tak k vysvetleniu vzniku vesmíru. Google nedávno obohatil Street View aj o zábery zo súostrovia Galapágy. Známe sú napríklad vďaka obrovským suchozemským korytnačkám. Predtým pribudli zas snímky z viacerých svetových zoo.

 

Text:Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk


Pokračovať v čítaní