Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Záchrana na trinásťročnom dievčati

Napísal na 20. novembra 2016

Túžba po stretnutí s otcom prinesie so sebou krutú daň. Isté je však jedno, mladá Júlia je teraz zodpovedná nielen za seba, ale aj za životy svojich bratov.  710703_1d1737dc57bc838310ef1a8e5e67b84d

Film, pri ktorom doslova mrazí. Zimu v nás ale nevyvolá nemilosrdný mráz a kruté podmienky prežitia v mrazivej krajine, ale fakt, že mladé dievča uviazne na odľahlom mieste aj so svojimi súrodencami. Mladú trinásťročnú Júliu spolu s jej bratmi – osemročnými dvojičkami zaženie osud na opustený severský ostrov na juhu Nórska.

Stane sa tak, keď sa Júlia a jej bratia Ida a Sindre v snahe navštíviť ich otca skryjú vo vrtuľníku. Ten je ale počas svojho letu prinútený zmeniť smer. Júlia a jej bratia tak z vrtuľníka vystúpia a on odletí preč. Pre trojicu neskúsených detí v tej chvíli nastávajú naozaj nesmierne ťažké časy spojené s krutou zimou, nepriateľským prostredím, voľne žijúcimi zvieratami, no predovšetkým s pocitom neľútostnej samoty na pustom ostrove v arktickej časti studeného Nórska. Sú odkázaní len sami na seba a čaká na nich skúsenosť, ktorej sa budú musieť postaviť tvárou v tvár a čeliť tak jednej z najťažších skúšok v živote človeka.

30f8de85-a4d2-11e5-9e75-9c8e9959be16   Podarí sa Júlii využiť jej vynaliezavosť v boji o prežitie v tejto opustenej krajine plnej drsného mrazu, nebezpečenstva ukrývajúceho sa takmer na každom kroku a vôbec najťažších podmienok na život človeka, a zachrániť tak seba aj svojich dvoch bratov? Spomínaná nórska adaptácia románu od Leifa Mortena Hamreho z roku 1971 pod názvom Operasjon Arktis získala v roku 2014 viacero ocenení v kategórii filmov pre deti a mládež.

 

Mrazivý príbeh o skutočnej odvahe len trinásťročného dievčaťa vo filmovej snímke Akcia Arktída príde do slovenských kín 24. novembra.

zdroje: filmpress.sk a filmpro.sk