Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Polynézska mytológia inšpiráciou pre animák

Napísal na 28. novembra 2016

moana-2016-1  Štúdiá Walta Disneyho vyprodukovali v poradí už 56. celovečerný animovaný film určený predovšetkým pre tých najmenších divákov. Začína sa tak jedno úžasné farebné dobrodružstvo.

Od tvorcov výborných animovaných príbehov Ľadové kráľovstvo či Zootopia prichádza tentokrát rozprávkové dobrodružstvo inšpirované mytológiou až z ďalekej Polynézie. Dospievajúce, no predovšetkým nebojácne dievča menom Vaiana sa rozhodne vydať na nebezpečnú cestu. Čaká ju plavba naprieč otvoreným oceánom, a to všetko preto, aby zachránila svoj ľud. Odvážne mladé dievča spoznáva na svojej ceste mocného poloboha Mauiho, ktorý je dnes už, žiaľ, zabudnutým mytologickým tvorom, no aj tak  sa stane pre dospievajúcu Vaianu skutočným cenným priateľom. Pomôže jej totiž oveľa viac, ako by sa od neho očakávalo.

open-uri20160812-3094-p8x4dd_05e53f81Spoločne sa pokúsia spasiť domovinu a zachrániť tak veľa ľudí. Práve Maui dopomôže Vaiane stať sa skúsenou moreplavkyňou. Budú sa plaviť cez šíry oceán a zažijú neuveriteľné dobrodružstvo plné čudných stvorení. Obrie morské monštrá, všade vôkol iba nekonečný oceán, palmy a silné odhodlanie dievčaťa splniť úlohu svojich predkov. Na záver svojej cesty Vaiana nájde aj vďaka Mauimu to, čo vždy hľadala, čiže samu seba. To, čo je pre ňu tak veľmi dôležité, pretože iba to jej dokáže dať odpoveď na to, kým je.

V origináli je však meno animovanej hrdinky Moana. Rovnako je nazvaná aj celá animovaná snímka z Disneyho produkcie. Je to tak preto, aby táto odvážna rozprávková hrdinka nepripomínala jej menom taliansku herečku známu z filmov určených dospelým. Spomínaná disneyovka spolu s jej hlavnou hrdinkou boli preto premenované. Postaral sa o to distribútor z krajiny, z ktorej animák od Disneyho pochádza (USA). U nás nesie dobrodružná rozprávka pomenovanie Vaiana: Legenda o oceáne.

moana-disney-still-new   Kreslená hrdinka plná odvahy na svojej neľahkej ceste sa všetkým najmenším divákom predstaví v animovanom filme Vaiana: Legenda o oceáne, ktorý sa v našich kinách objaví 1. decembra.

zdroje: filmpress.sk, filmpro.sk a csfd.cz

 


Pokračovať v čítaní