Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

YouTube má 10 rokov. Pozrite si prvé, najsledovanejšie aj najkontroverznejšie video

Napísal na 15. februára 2015

YouTube má 10 rokov. Pozrite si prvé, najsledovanejšie aj najkontroverznejšie video

indexPred desiatimi rokmi, 14. februára 2005, bola zaregistrovaná doména youtube.com. Účelom tohto internetového portálu pôvodne bolo voľné zdieľanie domáceho videa. Postupne sa jeho záber rozširoval o hudobné klipy, filmy či videohry. Z čisto zábavnej služby sa začala stávať služba verejná. Svoj videokanál tu má dnes napríklad aj anglická kráľovná, americký prezident či pápež.
YouTube založili traja zamestnanci spoločnosti PayPal Chad Hurley (37), Steve Chen (36) a Jawed Karim (36). Prvé video, ktoré sa na serveri YouTube objavilo, bolo nahrané v apríli 2005 a zobrazovalo návštevu spoluzakladateľa Karima v zoologickej záhrade v San Diegu.


Vlna spustila bilbordovú kampaň, celoplošne chce vysielať do leta

vlnaoutdoor_final_copyRádio Vlna vysiela na západnom Slovensku od 13. januára. V uplynulých dňoch sa začalo prezentovať vonkajšou reklamou. Silnejšiu kampaň plánuje stanica po rozšírení pokrytia. Na zvyšných frekvenciách chce začať vysielať v júli tohto roka. Vlne patrí celkovo 28 frekvencií, z ktorých v minulosti vysielalo rádio Viva. V súčasnosti stanica vysiela na jedinej – 101,8 MHz. Rádio na webe avizuje, že v priebehu apríla chce rozvysielať ďalších 11 frekvencií vrátane košickej, trenčianskej, nitrianskej, banskobystrickej, žilinskej či popradskej.


Fotografiou roka je intímna snímka ruských gejov

Víťazom prestížnej súťaže World Press Photo za rok 2014 sa stala fotografia dvoch ruských gejov nazvaná Jon and Alex dánskeho fotografa Madsa Nissena. Snímka zachytávajúca intímnu atmosféru v spálni je súčasťou Nissenovho projektu Homofóbia v Rusku upozorňujúceho na čoraz zložitejšiu situáciu sexuálnych menšín v tejto krajine. Výberom tejto citlivej fotografie chcela porota podľa agentúry AP zrejme vytvoriť protipól otrasným fotografiám a videám šírenými teroristami.

world_press_photo_15

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk