Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vymieňaj, predávaj, kupuj

Napísal na 14. novembra 2013

TRNAVA, UCM. Množstvo vecí hmotného charakteru od výmyslu sveta. Od drobných hand-made šperkov cez knihy a fotografie, až po krásne kusy oblečenia. Áno, aj tak vyzeral utorňajší (12.11.2013) Blšák na Herdu. V čase od 9-tej do 18-tej si v priestoroch zasadačky rektora mladí ľudia vymieňali, predávali, kupovali, či darovali pre nich možno nepotrebné, no pre iných veľmi užitočné, veci.

foto_1Pre veľký úspech minulého ročníka blšieho trhu sa pár iniciatívnych študentov z Fakulty masmediánej komunikácie v spolupráci s trnavským komunitným centrom Kubik rozhodlo spraviť  aj jeho pokračovanie. „Nebolo to nič zložité. Priestory nám poskytla asistentka prorektorov Mgr. Zuzana Jamborová. Ktokoľvek mohol predávať, ak nám dal dopredu mailom vedieť (blsakfmk@gmail.com). Zo strany predávajúcich, ale aj kupujúcich, bol Blšák veľmi úspešný, a preto budeme určite v budúcnosti rozmýšľať nad tretím vydaním,“ prezradila organizátorka Liana Rusnáková.

foto_2

foto_12Ak ste mali v ten deň vyučovanie na Herdu, dúfame, že vášmu pohľadu neunikol skvelo zorganizovaný Blšák. Sama som tam objavila krásne drevené hand-made náušnice a pár zaujímavých knižných titulov. Pre kupujúcich študentov je tento typ „obchodovania“ finančne nenáročný a predávajúci sú radi, že sa môžu zbaviť maličkostí, ktoré sa im už roky povaľujú po byte. Možno preto mala táto akcia na UCM taký úspech.

Tešíme sa na ďalší Blšák!

Text: Karin Fronková, foto : KP


Pokračovať v čítaní