Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Východniari opäť ovládli Trnavu!

Napísal na 7. novembra 2013


TRNAVA. Utorok (5.11.2013) patril všetkým východniarom študujúcim v Trnave. Po úspešnom minulom ročníku sa organizátori rozhodli opäť usporiadať obľúbenú VÝCHODŇAROVICU. Vítaní boli všetci bez rozdielu nato odkiaľ pochádzajú.

1380251_227040460804150_1920077665_n
Úspešná VÝCHODŇAROVICA sa tento rok konala v Motobare Rock-Blues na Šrobárovej ulici. Nedočkaví študenti zapĺňali Motobar už od 21. hodiny. Aj v tomto ročníku ich čakala tá najlepšia zábava v podaní hudobnej skupiny ENIX z Letanoviec (okres Spišská Nová Ves), ktorá ich roztancovávala na tie najobľúbenejšie a najznámejšie ľudovky, plus nevynechali ani obľúbené „evergríny“. Samozrejme nechýbali ani najmodernejšie hity. Motobar ponúkal akciové ceny nápojov, ktoré študenti veľmi ocenili. Organizátori prekvapili pozitívnou novinkou, a to súťažami. Výhrou boli poukazy na pizzu u Prison Pizza a jedna hotová pizza za rozospievanie celého podniku, ktorú zasponzorovala už spomínaná Prison Pizza.

Otcami tejto akcie sú študenti politológie Michal PodolinskýBranislav Cingeľ. „Nápad tu bol už oveľa skôr ako sme ho vôbec uskutočnili. Rozprávali sme o tom už od prvého ročníka a až na konci druhého sme sa odhodlali prvýkrát a keďže to dopadlo úspešne, tak teraz to dostalo priestor na REPETE,“ spomína na začiatky  jeden z organizátorov Michal Podolinský, ktorý je aj členom hudobnej skupiny Enix. „Máme oveľa viac chvál ako minulý rok, tak mi aspoň povedal Branko (organizátor).Lepšie priestory, veľmi solídny personál, rýchla obsluha a samozrejme dobrá zábava,“ dodáva Michal.

Atmosféra bola od začiatku priam neskutočná, študenti rozdávali úsmevy na všetky strany. Vo vzduchu bolo cítiť nadšenie, radosť, úžas… Spokojnosť na tvárach študentov bola očividná. Bavili sa hlavne východniari ale nedali sa zahanbiť ani študenti z iných kútov Slovenska. Východniari poodhalili svoju výdrž v tancovaní a samozrejme aj v pití alka (nealka) a opäť potvrdili, že sú KRÁĽMI zábavy.

529491_227039627470900_247971369_n

Čo hovoria na túto akciu študenti?

„Som v prvom ročníku, a preto to bol môj prvý rok na východňarovici a bola to veľmi príjemná skúsenosť. Skupina hrala výborne a spoznala som tu veľa nových ľudí, ktorí mi to tam spríjemnili,“ vyjadrila sa Dominika, študentka FMK, ktorá pochádza z Humenného.

„Akcia by sa mohla konať častejšie, keďže sa tu nič podobné nekoná. Reakcie ľudí boli iba pozitívne a ja sa k nim pridávam, chlapci hrali skvelo, veľa ľudí, dobrá atmosféra, o tom je východ,“ povedala Žaneta pochádzajúca zo Spišskej Novej Vsi, ktorá študuje na Filozofickej fakulte.

Zábava typu, ako je Východňarovica, je podľa mňa jedna z najlepších. Vždy sa tu dobre zabavím a hlavne vytancujem, aj tento rok a taktiež minulý tu bola super atmosféra, a bolo úplne jedno či som z východu, západu alebo stredu. Všetci sme sa bavili spolu a bolo najlepšie,“ rozpráva s nadšením Martina, študentka FMK, ktorá pochádza z Bánoviec nad Bebravou.

Na prvý pohľad mi to prišlo veľmi preplnené, ale potom neskôr to bola už pohodka, bolo ťažké sa dostať k baru a kapela bola najvac,“ s úsmevom sa vyjadril Pavol, študent FMK, ktorý taktiež  pochádza z Humenného.

Tancovalo, spievalo a zabávalo sa do rána bieleho. Niektorí odchádzali aj so spoločnosťou roztomilej opice, ktorá k nefalšovanej zábave po východniarsky  patrí.

Veríme, že sa čoskoro opäť všetci uvidíme na ďalšej VÝCHODŇAROVICI a znovu dokážeme, že ŠICKE VYHODŇARE SEBE ŽIJÚ V TRNAVE JAK JEDNA VEĽKA RODZINA.

Videá nájdete na https://www.facebook.com/pages/Skupina-ENIX/189686994395864?fref=ts

Fotky nájdete na https://www.facebook.com/podolinskyphotography?fref=ts

Text: Gabriela Hodálová


Pokračovať v čítaní