Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Všetky za jednu

Napísal na 26. marca 2018

What Happened To Monday? Alebo aj Sedem sestier. Akčné sci-fi z réžie Tommyho Wirkola ťa prenesie do učesaného sveta, v ktorom by si určite nechcel žiť. Ak chcú sestry prežiť, musia sa stať jednou. Na dlhej ceste za pravdou je každá z nich nútená obetovať sa pre tie druhé. V jednote je sila. Ak sa však súdržnosť naruší, nastáva problém.Zaujímavý príbeh siedmich sestier sa odohráva vo svete, ktorý ovláda prísna diktátorka. Tá vytvorí reformu, podľa ktorej je dovolené počatie len jedného dieťaťa v rodine. Týmto spôsobom chce zamedziť globálnym problémom. Aj napriek jej tvrdým pravidlám sa nájdu odvážne páry, ktoré majú viac než len jedno dieťa. Tie sú násilne vzaté od ich rodičov a špeciálne uspaté. Teda aspoň to si spoločnosť myslí.

Pondelok, Utorok, Streda, Štvrtok, Piatok, Sobota a Nedeľa. Sedem sestier skrývajúcich sa pod jediným menom, Karen Settmanová. Študujú, pracujú a zabávajú sa len v ten deň, podľa ktorého sú pomenované. Už tridsať rokov sa im darí ukrývať pred úradmi a to len do chvíle, kým sa Pondelok nevráti domov. Sestry tak musia zistiť, čo sa stalo.

Film fascinuje skvelým nápadom a schopnosťou pohltiť diváka, ktorý je nútený nad filmom aj premýšľať. Akčné scény sú skvele spracované a naučia človeka, že aj taká žehlička je niekedy skvelým prostriedkom na sebaobranu. Zaujímavosťou je, že v pôvodnom scenári od Maxa Botkina (ktorý bol mimochodom vybratý z blacklistu najlepších nevyprodukovaných Hollywoodskych scenárov za rok 2010), sa jedná o siedmich bratov. S nápadom sestier prišiel Tommy Wirkol.

Sestry pri večeri. Zdroj: youtube

Čo teda stojí za zmiznutím Pondelka? Dokážu sestry vydržať spolu až dokonca? Kto je nový záhadný muž klopajúci na ich spoločné dvere? Aké zverstvá skrýva diktátorka za bránami jej naoko perfektného systému?

Zdroje: film-rezensionen.de, revistaprosaversoearte.com, jamovie.it, lecourrier.ch, timeoutcyprus.com, csfd.cz