Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nová marvelovka v našich kinách

Napísal na 27. marca 2018

V zahraničí veľmi chválený Čierny Panter mal na Slovensku premiéru 15. februára. Je to jeden z ďalších úspešných filmov z produkcie Marvelu a svedčia o tom aj čísla. Len týždeň po premiére v Severnej Amerike zarobil 292 miliónov dolárov. Čo robí tento film takým špeciálnym?


Okrem sympatických a talentovaných hercov v hlavnej úlohe film očarí aj skvelou atmosférou afrického kmeňa Wakanda. Nádhera tejto krajiny doslova vyráža dych. Na druhej strane však kazia dojem vysoké budovy podobajúce sa tým v New Yorku. Tie tu rozhodne nemajú čo robiť, no sídli v nich samotný Chadwick Boseman v úlohe Čierneho Pantera spolu so svojou sestrou princeznou Shuri. Tá plní úlohu cool vynálezcu. Nový Panterov oblek, tiché topánky aj zvláštne auto ovládané na diaľku sú jej zásluhou.

Wakandské vojsko na čele s odvážnou bojovníčkou Okoye, ktorá sprevádza kráľa Wakandy na každom kroku, musí vystúpiť zo svojej skrýše. Mali by začať chrániť svojich ľudí aj v reálnom svete mimo kmeňa. Teda aspoň to tvrdí Killmonger, ktorý sa snaží získať prístup k najsilnejšiemu kovu, vibrániu. Jeho myšlienka sama o sebe nie je zlá, ale čo by sa stalo, ak by sa zbrane z vibránia dostali do rúk zlým ľuďom? Bola by to katastrofa a to Čierny Panter nemôže dopustiť. Po krutom boji sa tak vracia späť do deja znova posilnený šťavou zo zázračných kvetov, ktoré v ňom obnovia schopnosti Pantera.

Zdroj: youtube

Nemôžem nespomenúť magické spojenie domorodej africkej hudby s prvkami moderných beatov. Melódie v tomto filme dokonalo vystihujú kultúru afroamerických kmeňov, no sú vylepšené o kúsky dnešnej rapovej aj elektronickej huby, ktorá vás na stoličkách poriadne rozhýbe. Vo filme tiež nájdete hity dnešného humoru z takzvaných vines videí, ako napríklad What are those?

Zdroj: youtube[/caption]

Film zaujal po všetkých stránkach. Audiovizuálne bol spracovaný veľmi pekne, nechýbali ani napínavé bojové scény a hercom by som uverila snáď každé slovo. Dôveryhodnosť im pridával aj klasický afroamerický prízvuk a cítila som, že sú so svojimi postavami stotožnení aj vnútorne. Nebol to film plný digitálnych odpadkov, ale obsahoval skutočnú myšlienku a zápletku z minulosti. Tá viedla k rozhodnutiu, že Wakandu netreba ochraňovať zo strachu, že ju niekto objaví. Dôležité je pomáhať aj tým ľuďom, ktorí nepatria do sveta tohto kúzelného kráľovstva.

Zdroje: cnbc.com, fandango.lat, forbes.com, fashionista.com, swaysuniverse.com


Pokračovať v čítaní