Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vianoce v októbri, McDonald’s odpovedá a reklama s Ficom

Napísal na 21. októbra 2014

Vianoce v októbri. Naozaj?

Naozaj. V polke októbra sme sa dočkali prvej vianočnej reklamy. Prvenstvo tento rok patrí  opäť Telekomu vďaka vianočnému, tak trochu opernému spotu. Ak ste za posledný týždeň aspoň raz pozerali televíziu, zrejme vám neunikla žena spievajúca známu opernú áriu mužovi, avšak s prerobeným textom: „Mám strašne veľkú chuť dať ti telku, tak pokoj v tablete, aj keď si v bufete.“ Súčasťou spotu je aj informácia o výbere darčeka, či už Magio Go, Deezer, Sygic navigáciu, alebo internet v mobile.

Ako je to teda s tým jedlom v McDonald´s

Najznámejší reťazec rýchleho občerstvenia na svete spustil novú kampaň „Naše jedlo. Vaše otázky.“,  v rámci ktorej bude na otázky kvality odpovedať známa tvár Grant Imahar z ešte známejšej televíznej relácie MythBusters (na Slovensku – Ničitelia mýtov). Generálny riaditeľ reťazca Don Thompson sa rozhodol pre spoluprácu s „ničiteľom mýtov“ po klesajúcich výnosoch na celom svete a niekoľkých škandáloch o kvalite jedla, predovšetkým mäsa. Súčasťou novej kampane je taktiež tím, ktorý bude odpovedať na všetky otázky o servírovanom jedle.

Odpoveď na to, či je napríklad hovädzie mäso „skutočné“, si môžete pozrieť vo videu nižšie:

V televízii sa vysiela reklama s Ficom „vyčiernená“

Už pár týždňov evidujeme v televízii reklamu od agentúry Core 4 pre Sme.sk v rámci kampane na predplatné. Niektoré články sú zamknuté v rámci Piana, avšak čitatelia si ich môžu prečítať celé za poplatok 2,90 €. O tejto službe je aj televízny spot s karikatúrou premiéra Róberta Fica, kde vidno len jeho obrysy, biely golier a červenú kravatu. Na internete ho však môžeme vidieť tak ako ho Shooty stvoril. Celá reklama pripomína divákom kauzu Gorila a celú ju ukončuje slogan: „Ak zanikne kvalitná žurnalistika, nebude to smiešne.“

text: Zuzana Hodásová, zdroj: medialne.sk