Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Veľkolepá oslava štrnástych narodenín

Napísal na 2. júla 2017

TOPFEST. Tento víkend sme odštartovali festivalové leto na piešťanskom letisku. Jeden z najväčších open air festivalov na Slovensku dnes zatvoril svoje brány. Na pódiách sa vystriedali hviezdy zo slovenskej, českej aj britskej hudobnej scény. Nezabudnuteľné vystúpenie predviedol legendárny ,,božskej Kája“!

Po roku sme sa opäť stretli aby sme si užili letnú atmosféru. Keďže line-up bol poriadne nadupaný, bolo niekedy ťažké vybrať si, na ktorú kapelu sa pôjdeme pozrieť. Začiatok festivalu nebol najšťastnejší pretože kvôli poveternostným podmienkam a technickým problémom začali hlavný Black stage rozoberať. Väčšina ľudí sa začala búriť pretože presúvať sa skoro kilometer od stageu k stageu bolo celkom náročné. Avšak organizátori sa s programom pohrali a vyriešili vzniknutý problém na výbornú.

Britský spevák Ragn´n´Bone Man vystúpil v piatok na Blue stage spolu so svojou kapelou. Potešil rádiovkami „Skin“, „Healed“ a hlasivky sme si vykričali na najväčšej rádiovej pecke „Human“.  Spevák s kapelou priletel na Slovensko deň pred začatím festivalu. Nemal žiadne hviezdne maniere, mal obyčajné požiadavky ako napríklad svoje obľúbené čokoládové tyčinky. Každý máme niečo bez čoho nevydržíme. 🙂

Organizátor Ján Kakaščík:Festival nevyšiel podľa našich predstáv pretože búrka narušila statiku hlavného stageu a museli sme riešiť presuny a posuny v programe, rozmiestniť koncerty na ďalšie dve pódiá.  Nastolený trend z roku 2017 bude pokračovať.

Indie rocková kapelka Bastille, ktorej fanúšičky zaplnili riadny kus pod pódiom, vystúpila tiež v piatok. Predviedli neskutočnú energickú šou, rozhodne patrí k jedným z naj koncertov TOPFESTu. Spevák lietal po pódiu ako divý. Pred koncertom ho šikovní zastihli na prechádzke po festivale.
Ohrozené vystúpenie najväčšej tohtoročnej hviezdy Karla Gotta sa našťastie nepotvrdilo. Koncertu sa zúčastnilo viac ako osem tisíc ľudí.  Predskokanov mu robili speváčka Ilona Csáková a Petr Kollář. „Maestro“ je napriek zdravotným problémom stále vo forme, vysmiaty a plný energie. A tak sme spoločne s ním dali aj „Dělovou ránu… “.

Za spomenutie stojí aj vystúpenie topfestovej stálice. Kabáti sú jeho súčasťou od jeho existencie. Kapela zahrala svoje najznámejšie hity, všetkých opustili hlasivky…  Záver koncertu sprevádzal tradičný ohňostroj, ktorý nám bohužiaľ ako vždy pripomenul, že festivalu odzváňajú posledné hodiny.
Blázni z Horkýže Slíže prišli s policajnými zábranami.

Okrem skvelej hudby sme mali možnosť vyskúšať si aj množstvo atrakcií. Príval adrenalínu si mohol zažiť na kolotočoch, oddýchnuť si si mohol v stánku kníhkupectva Phanta Rhei a domácu lokšu s kačkou a vychladeným pivom si našiel v stánku oproti. Festival nedopadol podľa očakávania a plánov organizátorov, čo ich veľmi mrzelo. Oproti minulým rokom sa rozloha festivalu trochu zmenila, sprísnili sa tiež pravidlá pri vstupe do areálu. Ak si si myslel, že si so sebou zoberieš nejakú tú vodečku v plastovej fľaške, si na omyle. Prekážok bolo dosť ale žiadna z nich neprekazila zábavu a festivalovú atmosféru. Ľudia sa zabávali do poslednej minúty a my sa už teraz tešíme, čo pre nás organizátori chystajú budúci rok.


Pokračovať v čítaní