Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Týraná Kerndlová v novom klipe !

Napísal na 30. januára 2014

Slovenská dvojica Mafia Corner, ktorá sa teší čoraz väčšiemu úspechu, sa v minulom roku spojila s českou speváčkou Terezou Kerndlovou. Chytili sa silnej témy domáceho násilia, ktorá je v našich končinách stále tabu a vznikla skladba „Být či nebýt“. Zaujímavosťou je okrem silného textu aj dvojjazyčnosť, v ktorej je pieseň spievaná. Videoklip sa v réžii Rolanda Wranka natáčal v novembri minulého roka v Bratislave. Premiéru mal včera večer na obrazovkách TV Prima.

Slovenské producentské duo Mafia Corner tvorí dvojica Randy a Toy Boy. Po tanečných hitoch, na ktorých pracovali v minulom roku, ide o ich prvú baladu. S ideou nahrať skladbu, ktorá podá pomocnú ruku týraním ženám, prišiel práve Toy Boy, ten už niekoľko rokov žije v Londýne. Mnoho žien si myslí, že problémom sú ony a od svojho partnera si takéto správanie zaslúžia. Tým, že o tom nehovoria nahlas, upadajú do ešte väčšej priepasti. Najviac ma však zaráža, že vo väčšine prípadov si agresor, ktorý by mal byť trestne stíhaný, chodí s úsmevom po svete a chváli sa tým, aký je nedotknuteľný,“ povedal jeden z členov Mafia Corner.

1452292_10151547508472824_1970554656_n

Terezu Kerndlovú ponúknutá demo nahrávka zaujalo natoľko, že ponuku naspievať túto skladbu bez váhania prijala. Verím, že tento song prinesie posolstvo, že týrané ženy nie sú so svojimi problémami samé a aj v dnešnej spoločnosti sú ľudia, ktorým ich osud nie je ľahostajný. Priala by som si, aby táto skladba posunula k odhodlaniu urobiť niečo so svojím osudom nielen samotné ženy, ale aby aj spoločnosť bola vnímavejšia. Pretože ak nenájdu silu ony, môže im pomôcť niekto z blízkeho okolia,“ hovorí Kerndlová.

Tereza Kerndlová patrí medzi najvýraznejšie tváre českého šoubiznisu. Svoju kariéru začala v dnes už neexistujúcej skupine Black Milk, ktorá sa v roku 2005 rozpadla. Držiteľka českého slávika a speváčka roka 2012 podľa TV Óčko vydala do dnešného dňa štyri štúdiové albumy a má na konte niekoľko hitov. Za najúspešnejšie nahrávky dvadsaťsedemročnej rodáčky z Brna možno pokladať pesničku Schody z nebe, či skladbu Klid, mír a pokorav spolupráci s Richardom Müllerom. V roku 2008 reprezetnovala Českú Republiku na medzinárodnej súťaži Eurovision Song Contest.

text: Dušan Marko