Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Transparent: Otec, z ktorého sa stane „matka“

Napísal na 20. októbra 2014

Ani nie mesiac stará novinka zo Spojených štátov amerických a hneď objav roka 2014. Otec, doslova, v sukni, zápasí sám so sebou a emocionálne je na tom veľmi zle. Aby toho nebolo málo, jeho tri deti ho vôbec nešetria.

Seriál Transparent zobrazuje príbeh úspešnej americkej rodiny žijúcej v Los Angeles. Hlavnou postavou seriálu je otec troch detí, stvárnený 70-ročným Jeffreym Tamborom (Hellboy, Hangover 1-3). Svojim potomkom chce oznámiť, že nie je tým, za koho ho považujú, ale bojí sa ich reakcie. Veď napokon, jeho deti nie sú žiadni anjeli. Najstaršia dcéra má aféru s láskou z univerzity, syn je zase zamilovaný do opatrovateľky z detstva, no a najmladšia dcéra, ktorá by svojho utrápeného otca mohla aspoň trochu šetriť, mu to celé ešte viac sťažuje. Má totiž akýsi problém uchopiť realitu do vlastných rúk.

Hneď prvá časť sa postará o rozruch. Zmes absurdných situácií a realistického snímania robí tento seriál jedným z podarených svedectiev o rodine a o tajomstvách.

Ak vám chýba v súčasnosti na obrazovke nejaký rodinný seriál o ľudských vzťahoch, potom je táto aktuálna seriálová novinka určená priamo vám. Viac prezradí trailer:

text: Martin Zachar

zdroj: serialy.kinema.sk