Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TOPFEST 11 ROCKov s vami!

Napísal na 24. mája 2015

DSC_0724Kedy? 26.-28.6.2015

Kde? Letisko Piešťany

Vstupenky? 45€ – predpredaj na: www.zijemehudbou.sk, www.ticketportal.sk, www.predpredaj.sk
50€ na mieste
120€ VIP

 

 V poradí 12. ročník TOPFESTu nám prinesie viac ako 60 interpretov zo všetkých kútov sveta.

,,Ťahačmi“ festivalu sú prevažne metalové kapely. Fanúšikovia tohto hudobného žánru sa môžu tešiť na heavy metal v podaní TWISTED SISTER z New Yorku, death metal od švédskej kapely ARCH ENEMY a predstaví sa aj holandská formácia WITHIN TEMPTATION. Ďalším očakávaným prekvapením sú chalani z L.A. v Kalifornii, HOLLYWOOD UNDEAD. Živý príklad fungujúceho spojenia rapu a rocku.

Okrem iných budeme počuť slovenskú TOPFESTovú klasiku ako HORKÝŽE SLÍŽE, SMOLA A HRUŠKY, INEKAFE, HEĽENINE OČI, KONFLIKT, GLADIÁTOR, HEX, ZÓNA A a mnoho ďalších.

Naše zápisky z TOPFESTu 2013 sme vám zhrnuli TU:

Letisko Piešťany, 29.jún, TOPFEST
„10 rokov s nami!“ – jedno z aktuálnych hesiel tohtoročného rockového festivalu. Čakajú nás tri dni kvalitnej muziky, a už teraz sa tešíme na jedenásty ročník.

Deň prvý:

Najlepšie popoludnie odštartovalo pri slovenskej kapele SMOLA A HRUŠKY. Chalani rozpumpovali DSC_0822niekoľko tisícový dav priam k heroickým výkonom. Odzneli známe hity ako sú „Tangá“, „Honey – honey“, „Svokra“, či nový singel „Vylížem“.

Neskôr nastúpili slovenskí slávici – DESMOD a topfestové šialenstvo pokračovalo. Ľudia nôtili aj to, čo nevedeli a Desmodi opäť presvedčili, že zlatý slávik je v zaslúžených rukách.

Večer zakončila najväčšia legenda heavy-metalovej scény IRON MAIDEN. Dostali do varu každého fanúšika, napríklad aj známou vecou „Fear of the dark“.

Nasledovala kapelka KONFLIKT a ich vyznanie „… vybral som si ťažšiu cestu, plával som vždy proti prúdu, punkrock je môj život!“

A pre tých hrdinov, ktorí vydržali až do neskorých nočných, skorých ranných hodín, to ešte odpálili BANK OF JOE s novou speváčkou Janou Čonkovou (známou tiež z projektu Superstar z roku 2004). Tá na stagei nechala nie len srdce, ale aj hlas.

Deň druhý:

Vystúpenie českého pesničkára TOMÁŠa KLUSa bolo naozaj nezabudnuteľné. Nie len že sa na stejdži doslovne „vybláznil naboso“, ale tiež sa improvizačne vyznal, že si chce na TF násjť ženu… (v dave kolapsy a podlomené kolená).

Ako ďalšia sa nám predstavila kapela GLADIÁTOR. Potešila fanúšikov s vecami ako „Hlavu maj hore“, „Bonboniéra“. Tiež zahrali na city všetkým dvojiciam slaďáčikom „Keď sa láska podarí“.

Skalopevná účinkujúca kapela IMT SMILE priniesla aj tento rok úsmev do davu. Najmä pri takom hite ako „Ľudia nie sú zlí“, si to tí „ľudia“ doslovne odkričali sami. Avšak ani z toho nebol Tásler „Vyvedený z miery“.

Neskôr sa po druhýkrát na Slovensku predstavila kanadská kapela BILLY TALENT. Toto leto oslavovala 20 rokov na hudobnej scéne. Zavďačila sa vecami zo starých albumov ako sú „Red Flag“, „Surrender“ či „Fallen Leaves“.

Nepochybne najväčšiu šou predviedla španielska skupina SKA-P. Chalani hrali očividne zo srdca a s neuveriteľnou energiou. Pri piesni „Cannabis“ bolo vo vzduchu cítiť kadečo, nie len radosť… 😉

Slovenská kapela POLEMIC si užívala stejdž plným dychom. Títo páni opäť predviedli vlastné choreošky a roztancovali aj tie najKOMPLIKOVANEJŠIE povahy známou piesňou.

Deň tretí:

Za najväčšiu pálku tretieho dňa môžeme považovať českú kapelu KABÁT. Tí sa zúčastnili doposiaľ každého ročníka festivalu. Ako prídavok zaznelo niekoľko starých, známych vecí. Zahnali sme festivalovú „Žízeň“, no a nakoniec opäť nesklamali – pieseň „Moderní děvče“ ako každoročná bodka za 120% výkonom.

DSC_0860

Čerešničkou na torte bol určite ohňostroj po Kabátoch 🙂 . Bol minimálne tak ohromujúci, ako aj viditeľný. Za tento zážitok zase raz ďakujeme organizátorom festivalu, už je to taký milý zvyk… 🙂

Na záver sa ukázali typickí a nezabudnuteľní – HORKÝŽE SLÍŽE. Kuko so smrtkou, vtipnými predelmi jednotlivých piesní a potleskom aj preto, že sa včera v*sral, či nakupoval v potravinách. 😀 Chalani si to užili, a my s nimi.

VY zachytení NAMI (klik)

 

text, foto: smarty


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Diera v plote


Náhľad