Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Festival Atmosféra začína tento týždeň

Napísal na 31. júla 2022

Už v piatok (5. augusta) si sadneme na lúku a vychutnáme skvelý program festivalu Atmosféra v Hontianskych Nemciach. Organizátori sľubujú nielen koncerty, ale aj diskusie, workshopy, program pre deti a mnoho ďalšieho.

Čo je Atmosféra?

Ako na svojom webe píšu sami organizátori, Festival Atmosféra nie je len o koncertoch: „To je ten pocit, keď prídete na lúku, rozhliadnete sa a pocítite, že to je miesto, kam patríte. A potrebujete byť – tu a teraz. Vnímať každý moment bytia so svojou rodinou, priateľmi alebo len tak, sami so sebou.“ Preto nás vôbec neprekvapilo, že v programe sme našli časti ako „Diskusný les“ či „Duša“, ktoré sa zameriavajú na zaujímavé témy, diskusie ako aj workshopy.

Festival Atmosféra nie je len o koncertoch. Zdroj: Festival Atmosféra

Nebudeme sa hľadať

Jednou z výhod tohto festivalu je práve to, že sa tam určite nestratíte. Je akurát veľký na to, aby ste sa nenudili a akurát malý na to, aby ste neblúdili v desaťtisícovom dave. Možno však nájdete svoj skrytý talent pri hrnčiarskom kruhu, workshope s liečivým hlasom alebo tvorbe prírodného umenia.

Na festivale sa môžete tešiť na rôzne umelecké výstavy a inštalácie, ktoré doplnia atmosféru tak, aby ste ulahodili aj vášmu oku. A aby bola atmosféra naozaj čarovná, organizátori sľubujú aj svetielka. Veľa svetielok.  

Festival Atmosféra začína tento piatok. Zdroj: Festival Atmosféra

Slovenské hudobné hviezdy

Ak chodíte na festivaly za hudbou, môžete sa tešiť na mnoho skvelých slovenských a českých umelcov. Vypočujete si známe mená ako Para, Jana Kirshner, Malalata, Medial Banana, Vec a škrupo, ale aj nové talenty, akými sú napríklad Lash and Grey.

Striedať sa tam budú piesne v žánroch indie, soul, pop, filklóra a mnoho ďalších. Vybraní hudobníci si zaspomínajú a uctia Mekyho Žbirku – kto to ale bude, to sa musíme nechať prekvapiť. Album Deža Ursínyho a Ivana Štrpku s názvom Modrý vrch, ktorý odznel len 2x za život, predstaví jeho syn Jakub Ursíny.

Pre tých, ktorí sa stále nevedia rozhodnúť, odporúčame pozrieť sa na after video z minuloročného festivalu.Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár